Home Tags Gjyqtare

Tag: gjyqtare

Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: Ka ardhur koha …

Në 107-vjetorin e Policisë, kryeministri Rama iu drejtua sërish gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar, të cilët vijojnë të shërbejnë në pallatin e drejtësisë. Nga...

Shpëtuan Dritan Dajtin nga burgimi i përjetshëm, SPAK pushon hetimet për...

Prokuroria e Posaçme ka pushuar hetimet për 3 gjyqtarët që pranuan gjykimin e shkurtuar për Dritan Dajtin, duke e shpëtuar atë nga burgimi i...

Mbyllet vettingu 2019/ Pezullohen nga detyra 220 prokurorë e gjyqtarë

Ka përfunduar vettingu i vitit 2019 në sistemin e drejtësisë, ku kaluan në “sitë” prokurorë dhe gjyqtarë. Mësohet se janë pezulluar nga detyra 220 prokurorë...

5 gjyqtarë të larguar nga sistemi i drejtësisë kërkojnë rrogën dhe...

Pesë gjyqtarë të shkarkuar dhe dorëhequr nga sistemi i drejtësisë kanë kërkuar pagesën kalimtare dhe personin e zyrtarit. Sipas Report Tv, Xhezair Zaganjori, Shkëlzen Selimi,...

Fillon punën Gjykata e Posaçme për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar

Ditën e sotme ka nisur të funksionojë, Gjykata e Posaçme për Korrupsionin e Krimin e Organizuar. Trupa gjykuese ka 16 gjyqtarë dhe kryetari i...

Siguria e SPAK, përzgjidhen 27 “bodyguardët” për ruajtjen e prokurorëve dhe...

‘Ilyrian Guard”, shoqëria shtetërore e policisë, e krijuar në prill të këtij viti pritet të jetë struktura që do të marrë në ruajtje ambientet...

Publikohet lista e re e 48 gjyqtarëve dhe prokurorëve që do...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka publikuar listën e re me emrat e 48 gjyqtarë dhe prokurorë, që do t’i nënshtrohen ligjit të Vettingut,...
SiteLock