Home Tags Gjyqtare

Tag: gjyqtare

Bëri bujë me videot në Tik Tok/ Gjyqtarja modele e Elbasanit...

Gjyqtarja e Elbasanit, Enkelejda Kapedani ka dalë sot përpara trupës gjykuese të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit në seancë dëgjimore. Kjo është seanca e tretë...

Gjyqtarja e Kavajës konfirmohet në detyrë nga KPK, Goxha përqafon të...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, KPK shpalli të hënë vendimin për konfirmimin në detyrë të gjyqtares së Kavajës, Diamela Goxha. Gjatë seancës dëgjimore të...

Vendimi në çështjen “Becchetti kundër Enel”, vë në vështirësi gjyqtaren Kaçe...

Gjyqtarja e Gjykatës së Tiranës Kaçe Agolli u përball në KPK me dyshime për përfitim të paligjshëm të një apartamenti, një raport me probleme...

Anëtarët e rinj të KLP-së, kandidojnë 4 prokurorë

Në garë për të qenë pjesë e Këshillit të Lartë të Prokurorisë janë katër prokurorë. Pas thirrjes së bërë nga Prokuroria e Përgjithshme, kanë...

Ilir Meta dekreton anëtarin e 9-të të Gjykatës së Lartë: Më...

Ilir Meta dekreton anëtarin e 9-të të Gjykatës së Lartë. Asim Vokshi bëhet kështu anëtari tjetër i organit më të lartë të drejtësisë në Shqipëri. Kreu...

Reforma ende në gjysmën e rrugës/ Me qindra prokurorë dhe gjyqtarë...

Raportet shqetësuese për korrupsionin në drejtësi, vendimet arbitrare u bënë shkaku që të niste një proces rindërtimi i sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Hapi i...

Vajza e njërit prej dhunuesve të gjyqtarit, ish-kandidate për deputete e...

Gjykata e Vlorës ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për Fatosh Myslymin dhe ‘arrest shtëpie’ për dy vëllezërit e tij Elmaz dhe Myslim Myslymin,...

KLGJ zbardh vendimin për pezullimin e gjyqtares së videove në “Tik-Tok”

Pasi e pezulloi nga detyra, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka zbardhur vendimin për gjyqtaren e videove në “Tik-Tok” Enkeleda Kapedani. Sipas dokumentit, KLGJ i ka...

U akuzua nga ministri Çuçi për lirimin e personazhit të njohur...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Vlorës, Albert Spiro. Vendimi në KPK për gjyqtarin Spiro u mor nga trupa...

Soreca takohet kreun e Gjykatës së Lartë, Sadushi: Besimplotë për të...

Ambasadori i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte të mërkurën në Gjykatën e Lartë për të zhvilluar një takim pune me...
SiteLock