Saturday, August 20, 2022
Home Tags Gjykata speciale

Tag: gjykata speciale

Reuters shkrim për gjyqin ndaj ish-krerëve të UÇK-së: Thaçi, hero kombëtar...

HAGË- Agjencia e njohur e lajmeve, Reuters, ka raportuar sot rreth fillimit të gjyqit të parë në gjykatën speciale e cila po merret me krimet...

Ish-krerët e UÇK-së sërish para Gjykatës Speciale

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi ditën e sotme do të dalin sërish para Gjykatës Speciale në Hagë. Seanca është paraparë të...

Thaçi tenton sërish, kërkon nga Gjykata Speciale ‘arrest shtëpie’ në Slloveni

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili akuzohet për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ka kërkuar që të mbrohet nga arresti shtëpiak dhe...

Pushtimi i parë dhe gjykata e tretë speciale

Nga Frrok Çupi A e kuptojmë vallë çfarë po bëjmë? Më saktë, a e kuptojmë çfarë po bëjnë? Ka disa koincidenca, që i krijon vetë Universi,...

Çfarë vendosi Gjykata Speciale në Hagë ndaj Thaçit, Veselit, Krasniqit e...

Gjykata Speciale në Hagë e ka shtyrë seancën e radhës për ecurinë e çështjes për katër ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.Seanca e planifikuar...

Çfarë e bindi Gjykatën Speciale për t’i mbajtur në paraburgim ish-krerët...

Gjykata Speciale ka vendosur që t’i lë në paraburgim ish-udhëheqësit politikë e ushtarakë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Që në fillim të vitit të...

Avokati i Haradinajt është emëruar sot, ka folur me të vetëm...

Nasim Haradinaj nuk është deklaruar për fajësinë apo pafajësinë në Gjykatën Speciale. Kjo pasi që siç ka thënë avokati i sapoemëruar i tij, ai nuk...

Thaçi mund të dënohet me burgim të përjetshëm? Avokati i përgjigjet...

David Hooper, avokat i ish-presidentit Hashim Thaçi e ka komentuar paralajmërimin e kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale të Hagës, Jack Smith se ish-drejtori politik i...

Në burgun e Hagës ku po mbahet ish-presidenti Thaçi dhe ish-drejtuesit...

Gjykata Speciale ka publikuar akuzat për Hashim Thaçin dhe ish-komandantët e UÇK-së. Këta të fundit prej disa javësh tashmë ndodhen në burg, në pritje të...

Specialja tregon prapaskenat e arrestimit të krerëve të UÇK-së

Një raport i Gjykatës Speciale rreth arrestimit të Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit, i shkruar edhe me detajet më të...
SiteLock