Home Tags France

Tag: france

Presidenti Meta uron homologun francez: Shpresoj që rizgjedhja juaj, do të...

Presidenti Ilir Meta ka uruar përmes një shënimi në facebook, presidentin e rizgjedhur të Francës, Emmanuel Macron. Meta shkruan se shpreson që rizgjedhja e...

Drejt luftës?! Macron dhe Putin 1 orë e 40 minuta në...

Kriza në Ukrainë po intensifikohet, ndaj edhe përpjekjet diplomatike për zgjidhje intensifikohen. Presidenti francez Emmanuel Macron dhe presidenti rus Vladimir Putin folën në telefon...

Burri yt është tani me një burrë tjetër/ Telefonuesi anonim tmerron...

Brigitte Macron mori një telefonatë anonime që pretendonte se Presidenti i Francës, bashkëshorti i saj, Emmanuel Macron ishte me një dashnor. “E di që burri...

Francë/ Zbulohet varianti i ri i COVID me 46 mutacione

Një varianti i ri i COVID me 46 mutacione i quajtur B.1.640.2 është zbuluar në Francë. Të infektuar janë 12 pacientë që jetonin në...

Rëndohet gjendja me pandeminë në Francë, më shumë se 100 mijë...

Franca regjistroi më shumë se 100 mijë raste të reja të infektimeve me koronavirus brenda ditës, për herë të parë që nga shpërthimi i...

Gazetari zbulon të fshehtat e Ligue 1, abuzime seksuale dhe drogë

Ka nga të gjitha, nga abuzimet seksuale të 400 futbollistëve të rinj tek një rrjet droge ku përfshihet edhe një lojtar i kombëtares franceze....

Franca ashpërson rregullat e vaksinimit

Personat mbi 65 vjeç në Francë së shpejti do të lejohen të udhëtojnë ose të vizitojnë restorante vetëm nëse kanë vaksinën përforcuese kundër koronavirusit,...

Refuzuan vaksinimin kundër COVID, pezullohen 3 mijë punonjës shëndetësorë në Francë

Rreth 3.000 punëtorë në sektorët e shëndetësisë dhe kujdesit në Francë janë pezulluar nga puna për shkak se kanë refuzuar vaksinimin kundër COVID-19. Lajmi u...

Protesta e veçantë kundër Pasaportës së Shëndetit në Francë

Katër alpinistë, përfshirë njeriun e njohur si "Spidermani" francez, u ngjitën në Kullën Total Coupole në Paris për të protestuar kundër Green Pass.   As...

Kualifikuesit europiane të Botërorit, Franca rikthehet tek fitorja, Holanda “turpëron” ndaj...

Pas dy barazimeve radhazi Franca është rikthyer tek fitorja në grupin D kualifikues të Botërorit 2022. “Gjelat” kënduan sërish pasi mposhtën 2-0 Finlandën një...
SiteLock