Saturday, March 25, 2023
Home Tags Financim

Tag: financim

Berisha: Basha të bëhet ‘i penduari i drejtësisë’, të thotë të...

Sali Berisha ka shigjetuar sërish Lulzim Bashën për dosjen e lobimit rus, duke thënë se ai duhet të bëhet “i penduari i drejtësisë” dhe...

“Financim 5 miliardë lekë”, Rama: Mbi 72 mijë fëmijë përfituan çekun...

Kryeministri Rama vazhdon te publikojë në Instastory 100 arritjet e qeverisë në mandatin e tij te dytë. Siç duket dhe nga video që kryeministri...

“Shqipëria fiton”/ Basha del me një tjetër premtim: Do të financojmë...

Një ditë pas prezantimit të Programit “Shqipëria fiton Arsimit”, kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me pedagogë dhe...

Nisma “Thurje” regjistrohet në gjykatë, Hajdari tregon si financohet partia e...

“Nisma Thurje” është regjistruar ditën e sotme në gjykatë si subjekt politik. Deputetja Rudina Hajdari prezantoi nismën “Thurje” më 28 nëntor të vitit të kaluar,...

Taulant Balla akuza PD-së: Financohet nga Rusia, drejtësia shqiptare dështoi të...

Duke folur nga Kuvendi mbi financimin e partive politike, kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla ka hedhur akuza mbi financimin e PD-së. Ai pretendon...

Financimi i partive, Celibashi: KQZ nuk e verifikon dot se nga...

Ilirjan Celibashi, kryekomisioneri i KQZ-së, tha për emisionin “Me pak fjalë”, në Euronews Albania se i takon KQZ-së të mundësojë votimin për emigrantët shqiptarë. “Politika...

Kryeministri Rama nxjerr pamjet: Do të realizohet për herë të parë...

Kryeministri Rama ka dhënë një lajm për fëmijët me nevoja të veçanta. Sipas Ramës do të realizohet për herë të parë me sukses implanti...

Bloomberg, 100 milionë dollarë për fushatën Biden në Florida

Michael Bloomberg, i cili shpenzoi 1 miliard dollarë nga paratë e veta për garën e tij të dështuar presidenciale në këtij viti, do të...

Soros financon 50 milion dollarë për fushatat e Partisë Demokratike të...

Një artikull i Washington Free Beacon shkruan se miliarderi George Soros ka pompuar më shumë se 50 milion dollarë në fushatën zgjedhore të Demokratëve...

Qeveria kërkon një hua rekord prej 725 milionë USD nga Banka...

Qeveria shqiptare ka dorëzuar pranë Bankës Botërore një projekt lidhur me programin Kombëtar të furnizimit me ujë dhe kanalizimet duke kërkuar financim në vlerën...
SiteLock