Saturday, March 25, 2023
Home Tags Financa

Tag: financa

Transferimi i fitimeve jashtë vendit arriti vlera rekord në 2021

Vlera e fitimeve të transferuara janë vendit nga bizneset e huaja arriti vlera rekord vitin e kaluar. Mbështetur në të dhënat e Bankës së Shqipërisë,...

Horoskopi ditor, 14 shtator 2021

Dashi Gjatë kësaj dite do dini mirë si të silleni përballë vështirësive të vogla që do ju dalin. Hëna dhe Neptuni do ju bëjnë shumë...

Kush janë ministret “e panjohura” të qeverisë “Rama 3”

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e zhvilluar me Asamblenë Kombëtare të Partisë Socialiste, emëroi si ministre disa gra jo shumë të njohura për publikun...

Efekti financiar Ronaldo

Nga Eduard Zaloshnja Qysh nga mëngjesi i të premtes (kur lajmi për transferimin e Ronaldos tek Manchester United ende nuk ishte përhapur) e deri me...

Borxhi publik zgjerohet me 394 mln euro në 6-mujorin e parë

Stoku i borxhit publik u rrit me mbi 394 milionë euro në 6-mujorin e parë, në krahasim me fundin e vitit 2020. Të dhënat...

‘Duart e krimit janë shtrirë mbi financat publike’, Petro Koçi thirret...

Deputeti i Partisë Socialiste Petro Koçi, është thirrur sot në Prokurorinë e Posaçme (SPAK), për të dëshmuar në lidhje me deklaratat e bëra disa ditë më...

Kuponi i obligacioneve dyvjeçare bie në 2.08%

Kuponi i obligacioneve dyvjeçare të qeverisë shqiptare pësoi rënie në ankandin e kësaj jave, megjithëse tregu nuk iu përgjigj të gjithë kërkesës për financim...

Raporti i Ministrisë së Financave: Bashkia Tiranë renditet e para për...

Bashkia e Tiranës renditet e para për investimet për banorë. Së fundmi Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka bërë publik raportin vjetor mbi financat...

Ndryshon buxheti i shtetit, Denaj: Duhen siguruar fondet për vaksinat dhe...

Ministrja e Financave Anila Denaj nga foltorja e Kuvendit ka argumentuar ndryshimet në ligjin organik të buxhetit dhe ndryshimin e buxhetit të shtetit për...

Qeveria rishikon sërish buxhetin / Rrit shpenzimet me 96 mln euro,...

Qeveria shqiptare dhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë kanë ndërhyrë sërish në buxhetin e shtetit, nëpërmjet një akti normativ që sjell disa ndryshime thelbësore....
SiteLock