Sunday, April 2, 2023
Home Tags Filmi

Tag: filmi

Filmi “Internimi” me ngjarje në vitet ’80-të, aktorja Sinani: Moza, një...

Jeta e tre gjeneratave të një familjeje shqiptare gjatë regjimit komunist, shkatërrohet, kur një mik i familjes, i sapo riatdhesuar nga Amerika, arrestohet për...

“Dora e Zotit”, Maradona frymëzoi filmin e Sorrentinos dhe pa dashje...

“Për mua është vendi më i bukur në Tokë”,  i tha Paolo Sorrentino Filippo Scottit, aktorit që luan rolin më të ri të regjisorit...

Skënder Jaçe: Filmi nuk është për në sirtar, kinemaja pothuajse inegzistente...

Filmat janë për tu shfaqur te publiku, por mungesa e sallave të kinemasë në qytete të ndryshme është shumë problem sipas kineastëve. Ata shprehen...

Kasti i aktorëve të “Harry Potter” mund të ribashkohet shumë shpejt,...

Kasti i Harry Potter thuhet se është ftuar për të filmuar një speciale të vetme më vonë këtë muaj, pas suksesit të ribashkimit të...

“Veprim injorant”, Angelina Jolie kritikon ashpër vendet e Lindjes së Mesme

Angelina Jolie ka reaguar ndaj lajmit se filmi i saj i ri Marvel, Etertnals, është ndaluar nga disa vende të Lindjes së Mesme për...

Italia triumfon në Oscar me filmin ”Ishte dora e Zotit”

”E’ stato la mano di Dio” (”Ishte dora e Zotit”) nga regjisori Paolo Sorrentino është filmi që do të përfaqësojë Italinë në përzgjedhjen për...

E papritur! Ndodh tragjedia gjatë xhirimeve të një filmi, aktori i...

SHBA – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimeve të filmit më të ri “Rust”, një film western me aktorin e famshëm Alec Baldwin....

Filmi më i ri shqiptar “The Albanian Virgin” i cili po...

  “The Albanian Virgin” titullohet filmi më i ri shqiptar që u prezantua në edicionin e këtij viti të Festivalit prestigjioz të filmit në Varshavë. Bujar...

Filmi “Vera andrron detin” shfaqet premierë në Venecia

Filmi “Vera andrron detin” me regji nga Kaltrina Krasniqi dhe skenar nga Doruntina Basha u shfaq premierë në Festivalin e Venecias, njëri ndër festivalet...

Njerëzit thonë se filmi i Sia-s nuk është vetëm i tmerrshëm...

“Music”, filmi me regji të këngëtares dhe tekstshkrueses Sia, u kritikua fill pas publikimit të trailerit në nëntor, por së fundmi kritikat janë bërë...
SiteLock