Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Film

Tag: film

Filmi “Internimi”, aktori Klodian Hoxha: Ngjarjet zhvillohen në vitet ’80-të, kush...

“Internimi” vjen për publikun premierë këto ditë të muajit janar. Jeta e tre gjeneratave të një familjeje shqiptare gjatë regjimit komunist, shkatërrohet, kur një...

“The Spark”, regjisori Erand Sojli çon heroin shqiptar në kinemanë amerikane

“The Spark” (Shkëndija) është filmi i parë shqiptaro-amerikan që hap dyert e kinemasë në Salem, Massachusetts  në datat 11, 12, 13 janar 2022,  jo...

Familja mbretërore sulmon BBC-në

Anëtarët e familjes mbretërore britanike janë bashkuar në një sulm të rrallë ndaj BBC-së për dhënien e besueshmërisë ndaj “pretendimeve të ekzagjeruara dhe të...

Përvoja “drithëruese”e Kristen Stewart gjatë xhirimeve të filmit “Spencer”

Aktorja Kristen Stewart foli për përvojën e saj “drithëruese” gjatë xhirimeve të filmit të saj më të ri “Spencer”. Në film aktoria, portretizon Princeshën...

Filmi “Unë si ti” me problemet sociale të kohës, premierë në...

“Unë si ti”, një film me nga Luan Kryeziu dhe Najada Elmazi shënoi premierën në “Dea open air” në Tiranë. Në role janë aktorë...

Filmi mbi jetën e Princeshë Dianës përballet me kritika të shumta:...

Ekspertët mbretërorë kanë cilësuar si mizor filmin e fundit mbi jetën e princeshës Diana, të luajtur nga Kristen Stewart. Kritikët u shprehën se filmi...

‘Rrëmben’ 2 çmime, filmi shqiptar ‘Vera andrron detin’ triumfon në Festivalin...

"Vera andrron detin", ka shkëlqyer në festivalin e filmit në Venecia, duke "rrëmbyer" 2 çmime, atë të “Inclusion Edipo Re (Çmimi  gjithëpërfshirës, Edipo Re) ”...

Dua Lipa refuzon ftesën për të qenë pjesë e “Met Gala”...

Dua Lipa nuk do të jetë e pranishme në eventin Met Gala të këtij viti, pasi është e zënë me xhirimin e filmit ku...

Ermonela Jaho, pjesë e dokumentarit “Zjarri i shenjtë”

Sopranoja  Ermonela Jaho do të jetë pjesë e filmit dokumentar me titull “Zjarri i shenjtë”. Sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare shprehet se ndjehet e...

Ekspozita dhe memoriali “Sono Persone”, në 30-vjetorin e eksodit të shqiptarëve

Ekspozita fotografike u çelën në qytetin e Durrësit, në përkujtim të 30-vjetorit të zbarkimit të 20.000 emigrantëve shqiptarë me anijen “Vlora”, në portin e...
SiteLock