Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Filipce

Tag: filipce

Tragjedia në spitalin e Tetovës, Manastirliu bisedë me homologun Filipce: Jemi...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë bisedës me homolegun e saj të Maqedonisë së Veriut, Venko Filipce, i ka shprehur ngushëllimet për qytetarët...

Dozë e tretë vaksinimi në Maqedoninë e Veriut? Ministri i Shëndetësisë:...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe deklaron se një prej skenarëve të mundshëm është që të ketë rekomandim për një dozë...

Identifikohen 5 të infektuar me variantin Delta në Maqedoninë e Veriut,...

Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Felipçe ka konfirmuar 5 rasteve të tjera të variantit Delta të koronavirusit. Felipçe bën me dije...

Maqedoni e Veriut/ Filipçe paralajmëron hapjen e kafeneve dhe shkurtimin e...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe për TV Sitel tha se momentalisht nuk përdoren të gjitha kapacitetet për vaksinim dhe se kjo do të ndodhë...

Maqedonia e Veriut ka gati certifikatën e vaksinimit që kërkohet nga...

Maqedonia e Veriut tashmë ka përgatitur një certifikatë, në përputhje me udhëzimet e BE-së, me një kod të veçantë që do t’u shërbejë qytetarëve...

Maqedonia e Veriut/ Për momentin nuk do të ketë shtrëngim të...

“Për momentin nuk ka shenja se duhet të ketë shtrëngim të masave. Edhe më tej bëhen analiza intensive të llojit të virusit. Është gjetur...

Maqedonia e Veriut/ Filipçe publikon planin për vaksinim, do të kryhet...

Në fazën e parë, punonjësit shëndetësorë me rrezik më të lartë dhe personat mbi 70 vjeç do të vaksinohen, në fazën e dytë, punonjësit...

Filipçe: Nga sasia e parë e vaksinave, Greqia një pjesë do...

“Ministria e Shëndetësisë bisedon me tre mekanizma për të blerë 800 mijë vaksina kundër COVID-19, ndërsa të premten Greqia konfirmoi se nga dërgesa e...

Maqedonia me masa të reja, ja çfarë propozohet

Ministri i shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe ka bërë të ditur se cilat masa kufizuese anti-Kovid janë propozuar për të hyrë në...

Filipçe: Vaksinën kundër Covid-19 pritet ta marrim në dy muajt e...

Sipas dinamikës së tanishme, pritjet janë që vaksinën kundër Covid-19 ta marrim dy muajt e parë të vitit të ardhshëm, në janar ose shkurt,...
SiteLock