Home Tags Fier

Tag: fier

Konflikt për varret mes fshatrave fqinje të Fierit e Vlorës, banorët...

Banorët e fshatit Ferras të Fierit dhe fshatit Fitore të Vlorës, fshatra kufitarë, janë në një konflikt për varrezat. Banorët e Fitores, të cilët...

Çmimi i qumështit fut në krizë blegtorët e Lushnjës! Fermerët: ...

Numri i krerëve të lopëve po shkon drejt përgjysmimit. Në fshatin Lifaj të Lushnjes fermerët dhe blegtorët thonë se kanë humbur interesin për mbarështimin...

Historia/ E harruar në acar, si ndërroi jetë Liljana Sema, vetëm...

Një ngjarje e rëndë tronditi opinionin publik në Fier, ku një grua e moshuar u gjet e ngrirë së ftohti në banesën e saj....

Fëmija iu mbyt në kopsht, nëna: Punonjësit më thanë se djali...

Nëna e 3-vjeçarit që u mbyt në kopshtit ka zbuluar si ka mësuar lajmin e trishtë se fëmija i saj kishte humbur jetën. Ajo...

Fier/ Në gjendje të dehur! Babai dhunon fëmijët e tij

Një 46-vjeçar është proceduar në qytetin e Fierit pasi ka keqtrajtuar fëmijët e tij. Policia informon se është proceduar personi me inicialet K.T, pasi...

Mjergull në Fier, vështirësi në akset kryesore të rrugëve

LAJM I FUNDIT/ Mjergull në Fier, vështirësi në akset kryesore të rrugëve. Ndërsa në Fier mjegulla ka qenë tepër e dendur dhe krijuar vështirësi në...

Shkrumbohet nga flakët apartamenti në katin e 5 të një pallati...

Një apartament në katin e pestë të një pallati në Fier është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ngjarja u...

I gjetën fisha pokeri dhe kompjuterin që organizonte lojërat e fatit,...

Policia e Fierit “goditi” një tjetër rast në fushën e organizimit të paligjshëm të lojërave të fatit dhe arrestoi në një 25-vjeçar. Romeo Xeba u...

Vrau me thikë gruan dhe kunatën në Ballsh, jepet dënimi i...

Apeli i Vlorës ka lënë në fuqi dënimin burg përjetë për Gazmend Mustën, i cili ka vrarë gruan, Gentiana Caushaj dhe kunatën e tij, Merisa...

Protesta e naftëtarëve të Ballshit, Braçe: Fundi nisi në 2008-n kur...

Naftëtarët e Ballshit janë ngritur në protestë prej ditësh për situatën e krijuar në rafineritë e naftës. Të revoltuar, ata kërkojnë ndaljen e punimeve...
SiteLock