Monday, March 20, 2023
Home Tags Festivali

Tag: festivali

Festivali “Pranverë me këngë”, për pasurimin e repertorit të muzikës popullore...

Festivali “Pranverë me këngë” do të shënojë edicionin e parë në muajin mars në qytetin e Shkodrës. Duke ndjekur traditën e këngës popullore të...

Skandali në Festivalin e RTSH/ Kënga “Jon” shoqërohet me pamjet e...

Mbrëmjen e djeshme u zhvillua nata e tretë e Festivalit Kombëtar që do të përcaktojë se kush do të jetë këngëtari apo këngëtarja që...

Koncerti me 8 të vdekur në SHBA/ Travis Scott dhe Drake...

Një pjesëmarrës i festivalit në Astroworld ka paditur Travis Scott dhe Drake për mbi një milion dollarë, duke pretenduar se reperët ‘nxitën turmën’ që...

Kënga ‘Si n’andërr’ shpallet fituese e festivalit ‘Luleborë’

Kënga “Si n’andërr” interpretuar nga Rezarta Smaja, kompozuar  nga Florent Boshnjaku dhe me tekst të Arjola Zadrimës u shpall fituese e edicionit të 6-të...

Këngëtarja e njohur reagon e revoltuar dhe i nxjerr ‘të...

Sot është publikuar lista e 18 finalistëve të eparë të Festivalit të Këngës në RTSH. Siç duket, ka pasur nga ata këngëtarë që kanë...

Shpallet fituesi i festivalit të RTSH-së/ Ja kush është artistja që...

Anxhela Peristeri është shpallur fituese e festivalit kombëtar të Radio Televizionit Shqiptar. Me këngën "Karma", Anxhela do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovision...

Jonida Maliqi: S’vras dot asnjë mizë, por drejtorin e RTSH do...

Këngëtarja e njohur, Jonida Maliqi e ftuar në emisionin “Klanifornia” ka deklaruar se do kishte dashur të plagoste drejtorin e Përgjithshëm të RTSH-së, Thoma...

Këtu po bëhet genocid kulturor, largoni vulgun nga skena e festivalit!

Dua ti rikthehem debatit për festivalin e fundit në RTSH. Jo në kuadër të tifozerisë për vendin e parë dhe të dytë dhe as...

Pas polemikave për këngën fitueseve të Festivalit, RTSH merr vendimin befasues

‘Festivali i Këngës’ në RTSH këtë vit është shoqëruar me shumë polemika. Që pas shpalljes së fituesit, njerëzit janë ndarë në dy pjesë dhe ende...
SiteLock