Friday, September 30, 2022
Home Tags Festival

Tag: festival

Festivali “Coachella” rikthehet në prill të vitit 2022

Festivali më i madh i muzikës me bazë në Kaliforni po rikthehet sërish në 2022 më 15-17 prill dhe 22-24 prill – meqë u...

Pjetër Guralumi: Festivali Adriatiko-Jonian i Teatrit mbi Trashëgiminë Kulturore Jomateriale, me...

Festivali Adriatiko-Jonian i Teatrit mbi Trashëgiminë Kulturore Jomateriale solli produksione të ndryshme artistike. Ai u zhvillua ditët e muajt mars në formatin online, por...

Festivali “MetroSounds” nis të dielën, artistë nga Shqipëria dhe Kosova në...

Festivali muzikor “MetroSounds” vjen në edicionin e tretë nga teatri Metropol. Pas dy edicioneve më parë, “MetroSounds 3” nis të dielën. Ndryshe nga dy...

‘Festivali Lakuriq’ – Si u zhvillua këtë vit ngjarja e famshme...

Në këtë periudhë një vit më parë, mijëra njerëz u mblodhën për Hadaka Matsuri të Japonisë - i njohur gjithashtu si "Festivali Lakuriq" -...

Margariti: “Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit”, është një mënyrë për të thënë...

Shfaqje nga institucionet teatrore, por dhe të skenës së pavarur janë këtë vit në konkurrim në "Festivalin Mbarëkombëtar të Teatrit Online". Festivali organizohet nga...

“Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit Online”, ftohen të jenë pjesëmarrës teatrot...

“Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit Online” do të ketë këtë vit shfaqje nga institucionet teatrore, por dhe nga projekte të skenës së pavarur. Dy institucione...

Festivali i filmit në Cannes mund të shtyhet për në korrik

Në fund të muajit do të kuptohet nëse Festivali i filmit në Cannes do mbahet në maj apo do të shtyhet për në verë....

Mbretëria e akullit/ Kina hap festivalin dimërorë të skulpturave të akullit...

Festivali më i madh i dimrit në botë tani është hapur. Festivali më i madh dimëror është hapur qetësisht në Kinë, për shkak të Covid-19 Ndryshe...

Shpallen fituesit e “European Film Awards”

European Film Awards ka shpallur fituesit e edicionit të 33-të. Bashkangjitur gjeni listën e plotë të fituesve European Film: Another Round/ Drunk European Comedy: The big hit/ Un Triomphe European...

Filmi “Tuneli” një dramë satirë nga Ilir Harxhi, në Festivalin e...

Filma artistikë shqiptarë dhe të huaj janë pjesë e Festivalit të Filmit Antikorrupsion, që ka nisur para disa ditësh. Festivali do të zhvillohet deri...
SiteLock