Thursday, March 23, 2023
Home Tags Feste

Tag: feste

Milano nuk fle gjumë, ‘djalli’ nuk ndal festimet! Sot parada me...

Mungonte prej 11 vitesh dhe nuk kishte si mos të ndizte Milanon edhe pse titulli i fituar në hapin e fundit kishte për rival...

Durrës/ Përfaqësues të Komuniteteve Fetare dhe kryebashkiakja Sako urojnë Bajramin

Përfaqësues të Komuniteteve Fetare dhe kryebashkiakja e Durrësit kanë zhvilluar një vizitë në Xhaminë e Durrësit. Sako me anë të një shënimi në facebook...

Fiter Bajrami, Meta uron besimtarët muslimanë: Qëndro i vendosur kundër padrejtësive

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët muslimanë me rastin e Fiter Bajramin. Me një postim në facebook Meta uron që lutjet dhe agjërimi i...

Sot Fitër Bajram, me mijëra besimtarë festojnë në të gjithë vendin/...

Sot kremtohet nga të gjithë myslimanët në të gjithë botën Fitër Bajrami. Me rastin e kësaj ditë shumë të rëndësishme në kalendarin fetar mysliman,...

Festa e Sulltan Novruzit/ Kryeministri Rama: Ju uroj të gjithëve një...

Kryeministri Edi Rama ka uruar besimtarët bektashinj për festën e Sulltan Novruzit. ‘Mirëmëngjes dhe me teqenë magjike të Sari Salltikut e me urimin për besimtarët...

Përvjetori i ‘Jo-së’ dhe fillimi i luftës greko-italiane, Greqia feston ‘nën...

Ndryshe nga vendet e tjera që festojnë dhe kanë vendosur si ditë pushimi ditët e përfundimit të dy luftërave botërore, Greqia ka vendosur si...

Festa e re e ditës së “unitetit serb”, nxit shqetësime në...

Serbia filloi kremtimin e një festë të re kombëtare të mërkurën me një shfaqje të fuqisë ushtarake dhe bëri thirrje që të gjithë serbët...

Flet këngëtarja e mirënjohur Alida Hisku: Shteti duhet t’i kthejë më...

“Festa e Këngës Shqiptare” një event që shteti nuk mund ta realizojë -Festivalet e RTSH e kanë humbur shkëlqimin e dikurshëm - Në monizëm nëse nuk...

Publikohen prapaskenat e festës së ditëlindjes, ja si e festoi Barack...

Ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama ka festuar 60-vjetorin e ditëlindjes me datë 4 gusht. Prapaskenat e festës së 'çmendur' janë bërë virale në rrjet. Siç...

Kardinal Ernest Troshani uron besimtarët myslimanë: Zoti ju mbushtë me shëndet...

Kardinal Ernest Simon Troshani u ka dërguar një urim besimtarëve mysliman shqiptarë me rastin e Festës së Kurban Bajramit. Kardinali bëri thirrje që të gjithë...
SiteLock