Tuesday, March 21, 2023
Home Tags Festa

Tag: festa

Situatë e rëndë në Rusi, europianët dynden nëpër festa pas heqjes...

Task forca e qeverisë raportoi 654 jetë të humbura në 24 orët e fundit, për një total prej 138 mijë viktimash. Shpresa për të thyer...

India me 10 milionë të infektuar, por miliona besimtarë lahen së...

India është vendi i dytë në botë për sa i përket bilancit të përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Shifrat flasin për më shumë se...

Shqiptarët shpenzuan më shumë për festat e fundvitit se në 2019-ën

Konsumatorët shqiptarë kanë shpenzuar më shumë për festat e fundvitit nëpër supermarkete sesa një vit më parë. Kjo sjellje konsumatore në fund të një...

Filmat që duhet t’i shihni gjatë festave

Vitet e fundit, filmat dedikuar krishtlindjeve, janë rikthyer, edhe më të dashura për ne, se kurrë më parë, duke u shndërruar në hite të...

Viti i Ri në pandemi, ja disa ide për festë

Edhe nëse planet tuaja të Vitit të Ri janë  ndryshe sivjet  për shkak të COVID-19, ju përsëri mund të kënaqeni në shtëpi në natën...

Zyrtarët e lartë amerikanë japin alarmin: Ja se çfarë e pret...

Zyrtarët amerikanë të shëndetësisë shqetësohen për një rritje të rasteve me COVID-19 gjatë festave të fundvitit ndërsa përpjekjet për vaksinim vazhdojnë. Rreth shtatë milionë njerëz...

‘Parandaloni përhapjen e COVID’/ Rekomandimi i MSH: Festoni festat vetëm me...

Ministria e Shëndetësisë rekomandon që festat të kalohen vetëm me familjen në mënyrë që të parandalohet përhapja e koronavirusit. Ajo ka ndarë një udhëzues...

Një urim bashkon gjithë botën këtë prag festash!

Si gjithmonë, fëmijët më shumë se kushdo janë ata që presin me gëzim festat. Fëmijët në të gjithë botën parashikojnë mrekullinë dhe gëzimin e...

Alkooli për festa: Ja disa truke si të pimë me mend...

Periudha e festave shpeshherë shoqërohet me një teprim në konsumin e alkoolit: shampanjë, verë, raki, aperitivë… vështirë t’u rezistohet. Megjithatë, ekzistojnë zgjidhjet për të...

Si duhet të flisni me miqtë dhe të afërmit që besojnë...

Po trembeni për momentin. Ndërsa xhaxhai juaj është duke kthyer patatet e pjekura, ai përmend rastësisht se një vaksinë e koronavirusit do të përdoret...
SiteLock