Friday, March 31, 2023
Home Tags Ferrari

Tag: ferrari

Del në shitje motori i bolidit të Ferrarit

Tifozët e Ferrarit dhe të Formula 1 tashmë kanë mundësinë të zotërojnë një pjesë të historisë së këtij kampionati, pasi motori i bolidit kampion...

“Schumacher ka mbijetuar vetëm falë gruas së tij”

Kanë kaluar 7 vite dhe 8 muaj që kur Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë me ski. Edhe sot, gjendja e tij shëndetësore...

Pas humbjes ndaj Milanit, Ronaldo i dhuron vetes një Ferrari luksoz

Vetëm një ditë pas humbjes dërrmuese së Juventusit me Milanin, Cristiano Ronaldo është parë duke blerë një Ferrari. Tifozët janë shprehur të zhgënjyer që në...

Ferrari është “jashtë loje” këtë sezon

Gara e fundit e botërorit 2020 të Formula 1 konfirmoi edhe një herë se Ferrari është “jashtë loje” këtë sezon. Edhe pse hera-herës makina...

Sa i “fuqishëm” është Ferrari F8 Tributo?

Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S janë dy makina jashtëzakonisht të fuqishme dhe shumë njerëz në këtë botë do të kenë vetëm një dëshirë...
SiteLock