Thursday, March 23, 2023
Home Tags Fermeret

Tag: fermeret

Garanci sovrane! 1 miliardë lekë në dispozicion të fermerëve

Qeveria shqiptare ka krijuar një fond garancie sovrane dedikuar fermerëve dhe te gjithë atyre që duan të zhvillojnë një aktivitet bujqësor. Nga kjo garanci...

Protesta e fermerëve kundër paketës së re fiskale, Meta: Duhet dialog,...

Presidenti Meta ka reaguar pas protestës së fermerëve të Myzeqesë kundër paketës së re fiskale. Meta thotë se qeveria duhet të dialogojë dhe të...

Dalin sërish në protestë fermerët e Myzeqesë! Mblidhen para Bashkisë së...

Fermerët e Myzeqesë do të dalin ditën e sotme sërish në protestë për ndryshimin e paketës fiskale që lidhet me bujqësinë. Kjo protestë është...

Fermerët e Myzeqesë në protestë kundër paketës së re fiskale! Kreu...

Me qindra fermerë të zonës së Myzeqesë nga Lushnja e Fieri kanë protestuar në vendin e njohur si rrethrrotullimi i Plugut. Në protestë u shënuan...

Fermerët protestojnë për rritjen e çmimeve, bllokojnë sot rrugët në orën...

Rritja e çmimeve në vendin tonë është ndjerë shumë. Jo vetëm qytetarët e thjeshtë por edhe fermerët, do të protestojnë sot për rritjen e...

Karçanaj: Mbi 13 mijë aplikime online për skemën e mbështetjes për...

“Në vetëm 23 ditë, 80% aplikime më shumë se mesatarja e 3 viteve paraardhëse” Përfundon afati i aplikimit për të përfituar nga skema kombëtare e...

Rama- fermerëve: Eksportet i çojmë në 1miliardë dollarë, mos rrini si...

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit me fermerët në Berat tha se objektivi i PS që eksportet shqiptare, të mbërrijnë në një mld dollarë në...

“Pikë e re për përpunimin e fruta-perimeve”/ Rama në Shijak: Do...

Kryeministri Edi Rama dhe drejtoresha e Agjencisë së Zhvillimit Bujqesor dhe Rrural, Frida Krifca, u ndalën sot në Shijak, ku po përmes fondeve të...

Nafta falas për fermerët/ Shpallet tenderi – 97 milionë lekë për...

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit ka shpallur një tender me fond 97 milionë lekë, për Ministrinë e Bujqësisë. Tenderi flet për krijimin e...

Përgjysmimi i çmimit të naftës për fermerët, Veliaj: Lajm i mirë...

Për të diskutuar skemën e mbështetjes me naftë bujqësore në Bashkinë e Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj dhe ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Milva...
SiteLock