Home Tags Femijet

Tag: femijet

Tronditja pas tërmetit, flet psikologia: Kujdes me fëmijët. Një stres i...

Nga Enertila Bekteshi, Psikologe Klinike Tërmeti prodhon te njerëzit një tronditje emocionale, duke shkaktuar zakonisht ankth, frikë dhe sulme paniku. Ankthi është përgjithësisht një emocion...

Fëmijët që i mësojnë këto tri gjuhë, pas 10 viteve do...

Një studim ka zbuluar se fëmijët të cilët e mësojnë gjuhën frënge, gjermane, mandarine do të jenë të gatshëm për sukses. Ekspertët e kanë kryer...

Studiuesit mendojnë se e kanë gjetur arsyen përse na zë lemza

Nga pirja e një gote uji e deri tek zgjidhje të tjera, mund të bëjmë një listë me zgjidhje të cilat mund t’i gjejmë...

Fëmijët po konsumojnë më shumë sheqer se duhet

Sipas një studimi të publikuar këtë javë rezulton se fëmijët po konsumojnë më shumë sheqer se sa duhet kohët e fundit. Kërkuesit përdorën të dhëna të...

Papa Françesku kërkon që fëmijëve t’iu sigurohet mbrojtje në internet

Papa Françesku tha se drejtuesit e kompanive të teknologjisë dhe investitorët, duhet të mbajnë përgjegjësi, nëse ata vendosin në rend të parë përfitimet financiare...

Inteligjenca e fëmijës përcaktohet në mitër: Katër gjëra që çdo nënë...

Gjithmonë po zvogëlohet numri i njerëzve që duan të kenë fëmijë në moshë të hershme. Por, a është kjo aq e mirë për fëmijët sa...

Kina ndalon fëmijët të luajnë ‘video game’ më shumë se 90...

Kina kqa njoftuar sot masa drastike për kufizimin e varësisë së fëmijëve ndaj video lojrave që po kthehet në epidemi në vend. Fëmijët nën moshën...
SiteLock