Home Tags Femijet

Tag: femijet

“Duhet kujdes i shtuar”/ Ministrja Shahini publikon videon, u bën apel...

Ministria e Arsimit vazhdon me videot informuese, pas vendimit për rikthimin e nxënësve në shkolla mes pandemisë së koronavirusit. Ministria shprehet duhet gjatë kësaj periudhe...

“8 pacientë të vegjël me COVID po trajtohen në spital”/ Shefja...

Në Shqipëri koronavirusi ka shfaqur komplikacione dhe tek fëmijët. Aktualisht tetë pacientë të vegjël, disa dhe me sëmundje të tjera, tregon shefja e shërbimit...

Pornografia e fëmijëve në internet/ Operacion gjigant në Itali, arrestime në...

Në 15 rajone të ndryshme, policia italiane nisi një sulm në shkallë të gjerë ndaj individëve të dyshuar për përfshirje në pornografinë e fëmijëve...

Letër e hapur për presidenten e KE/ Mos lini 100,000 fëmijë...

Ndërkohë që vendi po përballet me një situatë të vështirë për shkak të koronavirusit, Qendra për të Drejtat e Fëmijëve në Shqipëri, CRCA/ECPAT, i...

Si të flasim me fëmijët për koronavirusin

Ndërkohë që pandemia e koronavirusit po ia merr frymën botës, prindërit po bëhen më të kujdesshëm në lidhje me mënyrat se si të flasin...

Studim: Të rritësh fëmijët në praninë e kafshëve është ideale

Shumica e njerëzve mendojnë se fëmijët e tyre duhet të jenë në ambiente pa kafshë dhe pa mikrobe për të qenë të shëndetshëm. Por, për...

Mënyra e duhur se si të flisni me fëmijët tuaj për...

Koronavirusi që u shfaq në Wuhan, Kinë dhe është përhapur në 36 shtete të tjera, ka ngritur dhe shumë pyetje: Sa do të zgjasë...

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana: Sot dita ime nisi me energjinë...

Kryebashkiaku i Shijakut Elton Arbana, e ka nisur ditën ndryshe dhe me energji pozitive, pas takimit me fëmijë të qytetit. Në një postim në...

Nëse i do fëmijët e tu, lëri të shkojnë larg në...

Lidhja që krijohet me fëmijët tanë është aq e veçantë, saqë ne shpesh tentojmë të bëjmë gabimin që gjithmonë t’i dëshirojmë ata pranë nesh,...

Pesë tiparet e fëmijëve inteligjentë

Për të gjithë prindërit fëmija i tij është më i zgjuari, më i bukuri, më i ëmbli dhe simpatiku që në momentet e para...
SiteLock