Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Femijet

Tag: femijet

Strategji për të mbështetur fëmijën me një vonesë gjuhësore në shtëpi,...

Vendosni një plan të individualizuar me prindërit/kujdestarët që kanë synime të vogla të arritshme të të folurit dhe gjuhës për të ndihmuar në zhvillimin...

A është Omicron më i rrezikshëm te fëmijët se variantet e...

Të dhënat nga një zonë në Afrikën e Jugut, që është goditur rëndë nga varianti i ri i koronavirusit, Omicron, kanë treguar për një...

Sfida ‘Blackout’ në Tik Tok që po merr jetën e adoleshentëve...

Një djalë vetëm 13 vjeç u gjend pa shenja jete dy ditë më parë në dhomën e tij në Lushnje, ndërsa rreth qafës kishte...

Në SHBA po hetohet si i shënjestron Instagrami fëmijët

Një grup i shteteve amerikane është duke hetuar si shënjestron fëmijët rrjeti social, Instagram. Ky grup – i përbërë nga shtetet demokrate dhe ato republikane...

Fëmija ndërron jetë pas rënies nga lartësia e madhe në Stokholm,...

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Stokholmin, ku dy fëmijë u gjetën të plagosur jashtë një ndërtese. Policia ka konftirmuar për mediat e huaja...

A duhet që fëmijët t’i përdorin mediat sociale? Ja se çfarë...

Problemi filloi në mesin e shtatorit, kur Wall Street Journal publikoi një ekspoze të titulluar "Facebook e di se Instagram është toksik për vajzat...

Mariah Carey publikoi këngën e re të Krishtlindjeve, detaji i veçantë...

Mariah Carey u dha fansave pikërisht atë që u duhej këtë sezon festash me një këngë tjetër festive të quajtur “Fall in Love at...

Emigranti shqiptar humb jetën në Greqi, lë jetim 3 fëmijë

GREQI- Një emigrant shqiptar në Greqi ka humbur jetën pasi ka pësuar një atak në zemër. Bashkëshortja e të ndjerit dhe nëna e tre fëmijëve jetim,...

Këndi më i çuditshëm i lojrave që keni parë ndonjëherë, ndërthur...

Me siguri nuk keni menduar se argëtimi dhe loja do t’i bënin mirë mjedisit!? Por kjo tani është e mundur pas krijimin të një...

Studimi: Vaksina e Pfizer për COVID-19 është mbi 90% efektive tek...

Vaksina me dozë më të ulët për fëmijë për COVID-19 e kompanisë Pfizer duket e sigurt dhe gati 91% efektive në parandalimin e infeksioneve...
SiteLock