Home Tags Femije

Tag: femije

Alarmi i OKB për luftën në Afganistan: 27 fëmijë janë vrarë...

Të paktën 27 fëmijë janë vrarë në Afganistan në tri ditë mes luftimeve të ashpra mes talebanëve dhe forcave qeveritare. Alarmi është dhënë nga...

Lufta kundër trafikimit/ CRCA: 185 mijë fëmijë në Shqipëri, të rrezikuar...

Që prej viti 2013, 30 korriku është caktuar si ”Dita Botërore kundër Trafikimit ” të Qenieve Njerëzore.  Nisur nga kjo ditë CRCA/ ECPAT Shqipëri...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti: Ju shpjegoj arsyet pse jam kundër vaksinimit të...

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, i ftuar në studion e “Ditari” në A2, deklaroi se është kundër vaksinimit të fëmijëve. Sipas tij, “kur flasim për efekte...

Prindër, lexojini fëmijës para se te flejë!

Nga Lira Gjika E para, do te rrini bashkë, pasi gjithë ditën keni qenë të ndarë, ju në punë dhe fëmija në kopësht apo shkollë....

CRCA/ Që prej hapjes së Barnahus Albania, ka shpëtuar mbi 60...

Tiranë, 8 Korrik 2021 – Sllovenia dhe Gjermania vijnë në ndihmë të një vajze që i mbijetoi dhunës seksuale në Shqipëri. Thirrjes më të...

COVID në Belgjikë, miratohet Pfizer për grupmoshat 12-15 vjeç

Belgjika ka dhënë dritën jeshile për miratimin e vaksinës Pfizer për grupmoshat 12-15 vjeç. Ministrat belg miratuan përdorimin e Pfizer, por adoleshentët  do të...

Si ndikon shuplaka tek fëmijët? Shkencëtarët kanë një përgjigje përfundimtare

Ekziston një lidhje përfundimtare mes të goditurit fëmijën me shuplakë dhe vështirësive në sjellje. Të dhënat vijnë nga një studim i ri nga Kolegji...

Alarmi nga Greqia: Varianti Delta po infekton masivisht fëmijët

Përhapja e variantit Delta në Greqi ka shqetësuar autoritet e vendit fqinj, duke çuar në dyfishin e rasteve ditore me Covid-19 brenda javës. Megjithatë...

Fëmijët e Bob Marley po rrisin industrinë e Marijuanës

Ai nuk ishte një kapitalist. Fjalët e tij të fundit ishin “Paratë nuk mund të blejnë jetën”, por fëmijet e Bob Marley po pasurohen...

E rëndë në Sarandë/ 4-vjeçari bie nga ballkoni teksa po luante,...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Sarandë, ku një fëmijë 4-vjeçar ka rënë nga ballkoni. Kjo ngjarje aksidentale ndodhi mbrëmjen e së hënës në...
SiteLock