Home Tags Femije

Tag: femije

Tronditëse/ Familjet afgane shesin vajzat e mitura te 50-vjeçarët

Vajzat e mitura shiten të burrat e moshës 50-vjeçare në Afganistan. ‘CNN’ ka ndarë historinë e 9-vjeçares Parvana Malik, e cila ka përjetuar të...

Fëmijët shqiptarë të varfër, mbi 97% e familjeve nuk u plotësojnë...

Vitet e fundit, INSTAT ka nisur të publikojë treguesit e varfërisë dhe privimit material të fëmijët nën 16 vjeç. Metodologjia e matjes së këtij treguesi...

Pfizer për fëmijet 5-11 vjeç në SHBA?

Zyrtarët kryesorë të shëndetit në SHBA besojnë se vaksina Pfizer mund të autorizohet për fëmijët e moshës 5-11 vjeç deri në fund të tetorit,...

Kamionit i dështojnë frenat , fëmijët shpëtojnë në momentin e fundit...

Kamioni, frenat e të cilit dështuan ndërsa ishte i parkuar në rrethin Manavgat të Antalisë, kaloi në korsinë e majtë dhe shkaktoi dëme materiale,...

Humbën djalin 7 vjeçar në Gërdec, Feruzan dhe Zamira Durdaj letër...

Prindërit e të ndjerit Erison Durdaj, i cili humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit, i kanë adresuar një letër SPAK. Feruzan dhe Zamira Durdaj kërkojnë...

Los Anxhelosi pritet të lejojë vaksinimin e fëmijëve mbi 12 vjeç

Los Anxhelos është gati të bëhet rajoni i parë i shkollës kryesore në vend që do të urdhërojë vaksinat e koronavirusit për studentët 12...

Si mësohen sjelljet e dhunshme, flet psikologu Dragoti

Psikologu Edmond Dragoti tha në Euronews Albania se dhuna në familje është një fenomen shqetësues që zanafillën e ka në fëmijëri. Sipas tij si sjelljet...

Çfarë duhet të bëni nëse fëmija juaj ndihet i vetmuar

Në shumë raste, fëmijët ndihen të vetmuar sepse janë vërtet vetëm. Për shkak të përgjegjësive të tyre të punës, prindërit nuk mund të jenë...

Pandemia “lindi ” fëmijë me nivel inteligjence të ulët

Sipas një studimi të fundit në SHBA fëmijët që kanë lindur gjatë pandemisë së Covid-19 kanë nivele më të ulëta të njohjes së përgjithshme...

Rama: 23,342 fëmijë, që kanë sjellë gëzim për familjet e tyre...

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e tij me lajmin e bukur se 23,342 fëmijë që kanë sjellë gëzim për familjet e tyre...
SiteLock