Home Tags Femije

Tag: femije

Tuberkulozi në Shqipëri/ Më të prekur janë moshat aktive, mes tyre...

Kushtet e këqija të jetesës dhe imuniteti i dobët janë një kombinim i rrezikshëm që mund të nxisë sëmundjen e tuberkulozit. Tuberkulozi është një...

Buzëqeshja e 5-vjeçarjes nga qyteti i Zelenskyt në një vepër arti...

Ndërsa shumë prej ukrainasve, detyrohen të largohen nga vendi i tyre për shkak të sulmit rus, fotografi e artisti francez me pseudonimin JR, ndërmerr...

Bombardimet në teatrin e Mariupol, në oborr ishin shkruar me të...

Kompania satelitore amerikane Maxar Technologies ka shpërndarë imazhe satelitore të marra më 14 mars, që tregojnë se si në oborrin e teatrit Mariupol ,...

Nga 40 mijë deri në 120 mijë lekë, kryeministri Rama: 150...

150 mijë fëmijë kanë fituar bonusin e bebeve në 3 vite. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryeministrit Edi Rama, i cili me...

E rëndë në Berat, makina përplas për vdekje një 4-vjeçar

Një aksident i rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në Berat. 46-vjeçari Ramadan Gjozi ka përplasur për vdekje 4-vjeçarin Gurim Oshafi. Drejtuesi mjetit është...

Prindërit e regjistruan 3-vjeçarin në kopsht privat sepse iu premtua siguri,...

Kopshti ku të premten e shkuar humbi tragjikisht jetën një fëmijë 3-vjeçar ishte pjesë e një institucioni arsimor privat të akredituar në Fier, që...

Fëmijët dhe vaksinat kundër COVID: Gjithçka që duhet të dini

Vaksina Pfizer-BioNTech  tani është e disponueshme për fëmijët e moshës 5 deri në 11 vjeç. Dr. Rochelle Walensky, drejtoreshë e Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin...

Vaksinimi ndaj COVID, EMA aprovon vaksinën Biontech & Pfizer edhe për...

Agjencia Evropiane e Barnave EMA miratoi përdorimin e vaksinës së Biontech & Pfizer për fëmijët nga pesë vjeç e lartë. Komisioni përgjegjës i EMA-s...

Vuçiç jep alarmin: Serbia po shuhet si komb

Presidenti serb duket e konsideron gjendje e vendit alarmante arriti të bënte një pohim shumë të fortë: Serbia, sipas tij, po zhduket si komb. Për...

Tronditëse/ Gjendet një fëmijë 8 vjeç i vdekur në Fier, dyshohet...

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Fier. Një fëmijë 8-vjeç është gjetur pa shenja jete pasdite në fshatin Greçalli të...
SiteLock