Thursday, March 30, 2023
Home Tags Femije

Tag: femije

Ministrja Bora Muzhaqi: Nisim programin jashtë shkollor për 9-vjeçaret dhe gjimnazet,...

Ministrja për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi ka njoftuar se do të nisë një program jashtë shkollor falas. Muzhaqi tha se ky program do...

Trishtimi i mësues në Shkodër: Dikur oborri i shkollës gumëzhinte, sot...

Mësuesja Teuta Lagja në Oblikë të Shkodrës nuk e ka fshehur trishtimin për pakësimin e numrit të nxënësve në shkollë. Në emisionin “Jeto me Orën”...

Kiev: 232 fëmijë të vrarë dhe 431 të plagosur që nga...

232 fëmijë janë vrarë dhe 431 janë plagosur që nga fillimi i luftës në Ukrainë kundër Rusisë. Kjo është bërë e ditur nga zyra e Prokurorit të...

Për jetimët duhet të mendohet çdo ditë

Ishte Ditë Kujtese dhe reflektimi për më shumë vemendje dhe politika sociale në ndihmë të jetimëve Nga Albert Zholi 20 Maji njihet ndryshe si Dita e...

Godina e rindërtuar e kopshtit për fëmijë në Shijak, një tregues...

Nga Ardit Faja Rrugës që të dërgon për në unazën e qytetit, të bie në sy godina e sapondërtuar e kopështit për fëmijë. Nga tërmeti...

Lufta në Ukrainë, ditari i një 8-vjeçari: Humba shumë, por Ukraina...

I frikësuar nga bombardimet dhe humbjet që tashmë janë bërë të përditshme, një 8-vjeçar ka hedhur në ditarin e tij të gjitha mendimet që...

11 fëmijë marrin statusin e përkujdesjes së Republikës, Rama: I plotësuam...

11 fëmijët e parë kanë marrë sot statusin “Fëmijë në përkujdesje të Republikës”, pasi të paktën njeri prej prindërve të tyre kanë humbur jetën...

STUDIMI: Pse fëmijët kanë vështirësi të përqendrohen në shkollë?

Nëse fëmijët tuaj shpërqendrohen lehtësisht, ata nuk janë vetëm. Fëmijët shpenzojnë rreth një të katërtën e kohës, duke ëndërruar kur duhet të dëgjojnë, kanë...

Prindërit që përçmojnë shqipen dhe i flasin fëmijëve gjuhë të huaj,...

Nga Lira Gjika Dialogu i dy nënave -Fëmija im flet vetëm anglisht. E di sa mirë flet, si anglez i vogël. Sa e lumtur që jam....

A po rriten fëmijët shumë shpejt sot?

Mediat sociale, përkëdhelja e prindërve, presioni i shtuar për të pasur sukses... Fëmijët e ditëve të sotme duket se kanë më shumë shqetësime. Por...
SiteLock