Sunday, April 2, 2023
Home Tags Feja

Tag: feja

Feja dhe politika e shqiptarit!

Nga Partizan Cene Sot eshte Dita e bekuar e Krishtlindjeve, dhe për shqiptarët, është një festë e përgjithshme, ku shumë apo pak të gjithë festojnë...

Kapitull i errët i Zelandës së Re: Një çerek milioni njerëzish...

Gati një e katërta e një milion fëmijëve, të rinjve dhe të rriturve të pambrojtur janë abuzuar në objektet e kujdesit fetar dhe shtetëror...

Terrori fetar është më barbar

Nga Aurel Dasareti A mundet dikush të fyejë Zotin? Liria e shprehjes është një e drejtë njerëzore dhe parakusht për demokracinë. Është gjithashtu parakushti për lirinë...

Qepeni gojën, llapaqenë…

Nga Umberto Eco Besoj se kanë kaluar tashmë rreth 15 vjet që prej kohës kur shkruaja se brenda disa dhjetëvjeçarësh Europa do të bëhej një...

Komisioni i Ligjeve miraton ligjin për regjistrimin e popullsisë, pyetjet për...

Zhbllokohet pas dy vitesh projektligjin për censin (regjistrimin) e popullsisë dhe banesave në Shqipëri. Komisioni i Ligjeve miratoi sot në parim projektligjin për regjistrimin...

Të vërtetat e pathëna për Anisën dhe Blertën!

Nga Bledi Lumani Të enjten mbrëma, ndërsa kthehesha në shtëpi, u përballa me një mori makinash policie dhe autoambulance. Mendova se kishte ndodhur ndonjë vrasje...

SHBA: Ballkanit i duhet bashkëpunimi mes politikës dhe fesë

Në Tiranë po zhvillohet konferenca ndërkombëtare dyditore "Feja si instrument paqeje”, e organizuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) dhe Presidenca e Shqipërisë. Zhvillimi...

‘Feja si instrument për paqen’/ Talat Xhaferri: Shqipëria vend unik për...

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, duke folur në konferencën ‘Feja si instrument për paqen’ që organizohet në Shqipëri në bashkëpunim...

Feja instrument për paqen/ Hashim Thaçi: Kosova do të jetë gjithmonë...

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i pranishëm në konferencën ndërkombëtare “Feja si një instrument për paqen” e cila po mbahet në Tiranë,...

Feja instrument për paqen/ Meta: Kampet në Siri sfidë e përbashkët!...

Departamenti i Shtetit të SHBA-së në koordinim me Presidentin Ilir Meta, ka organizuar  në Tiranë konferencën ndërkombëtare me temën 'Feja si instrument për Paqen'....
SiteLock