Monday, March 20, 2023
Home Tags Fe

Tag: fe

“Do të martohem kur ta vendosë Zoti”, takimi i Ben Blushit...

Nga Ben Blushi Isha në Xhaminë e Shkodrës. Një vajzë e mbuluar u afrua te hyrja e grave. Të të bëj një fotografi, e pyeta? Nuk është...

Shijaku dhe kultet e tij fetare, tregues i besimit të popullsisë...

Nga Ardit Faja  Vete fjala BESIM do te thote pritje e sigurte e gjerave te shpresuara si deshmi e dukshme e realiteteve te papara. Pra...

A po bëhet sërish pagan Perëndimi?

Nga Christopher Caldwell Në kulmin e sezonit të Krishtlindjeve, një sondazh i Qendrës Kërkimore Pew mbi fenë zbuloi se vetëm pak më shumë amerikanë e...

Një ndërtesë e rrallë po ndërtohet në Berlin, aty do të...

Një grup myslimanësh, hebrenjsh dhe të krishterësh u bashkuan të enjten për të hedhur gurthemelin për një qendër që do të strehojë vendet e...

Artur Zheji: Alienët sollën doktrinën fetare në tokë, kryqëzuan racën me...

Artur Zheji e ka lidhur ekzistencën e doktrinës fetare në tokë, me alienët. Zheji tha se ata kanë sjellë doktrinën fetare dhe kjo është sot...

“Islami nuk është fe, por parti politike”, Turqia shpërthen pas deklaratës...

Një deklaratë e Kryepeshkopit të Athinës dhe gjithë Greqisë, Ieronymos, për islamin ka vënë në pikëpyetjet bisedimet me Turqinë. Duke folur për një media rreth...

Në emër të “fesë së paqes”, sot më shumë se kurrë...

Nga Albana Xharra Ka qene viti 2012, kur une nisa hulumtimin mbi rritjen e ekstremizmit islamist ne trojet shqiptare dhe ne diaspore. Pas me shume...

Më katolik se Papa, më mysliman se Muhamedi

Nga Ervin Qafmolla Papa Françesku u shfaq javën që shkoi duke thënë se çiftet e së njëjtës gjini duhet të kishin të drejtën e një...
SiteLock