Wednesday, March 22, 2023
Home Tags Fda

Tag: fda

Ilaçi Merck kundër COVID/ Ekspertët apel Administratës së Barnave në SHBA:...

Një komision ekspertësh këshilltarë të Administratës së Ushqimit dhe Barnave (FDA) të Shteteve të Bashkuara i rekomanduan me rezultat të ngushtë agjencisë që të...

FDA strategji për përzierje të vaksinave për më shumë efikasitet

Mediat amerikane thonë se së shpejti Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) do të lejojë marrjen e një doze përforcuese të vaksinës COVID-19, të...

Fauci: SHBA është e përgatitur për të ofruar dozën e tretë...

Dr. Anthony Fauci, drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive deklaroi se SHBA ka ruajtur kapacitetin për të ofruar një dozë të...
SiteLock