Home Tags Fauci

Tag: fauci

Pandemia e COVID-19 i bëri ‘të famshëm’, njihuni me 10 njerëzit...

Si zakonisht, revista “Nature” ka bërë bilancin e vitit – ndër njerëzit më të rëndësishëm të 2020 është drejtori i përgjithshëm i OBSH-së dhe...

Fauci dhe punëtorët shëndetësorë zgjidhen si “Guardianët e Vitit”, nga revista...

Guardianët e vendosin veten në linjë për të mbrojtur idealet e shenjta për demokracinë. Në vitin 2020, ata luftuan në shumë fronte. Në vijën e...

Eksperti amerikan jep alarmin: Janari do të jetë i tmerrshëm

Eksperti amerikan Anthony Fauci, ka paralajmëruar për rritje të rasteve të reja me COVID-19 pas festës së Krishtlindjes. Javën e kaluar në SHBA nga...

Fauci paralajmëron: Ditët e vështira vijnë në janar

Imunologu amerikan Anthony Fauci, ka paralajmëruar për rritje të rasteve të reja me COVID-19 pas festës së Krishtlindjes, e pikërisht për këtë konsideron se...

Anthony Fauci kritika të forta Britanisë, zbulon ku ‘gabuan’ ata me...

Anthony Fauci, eksperti i njohur amerikan për sëmundjet infektive, ka kritikuar Mbretërinë e Bashkuar lidhur me procesin e aprovimit të vaksinës për COVID-19. Sipas doktor...

Clintoni, Bushi dhe Obama zbulojnë vendimin e tyre të fundit

Ish-presidentët e Shteteve të Bashkuara Barack Obama, George W. Bush dhe Bill Clinton janë të gatshëm të marrin publikisht vaksinën e koronavirusit për të...

Mjeku Alimehmeti bën thirrje për kujdes, tregon kur pritet të fillojë...

Mjeku i njohur epidemiolog Ilir Alimehmeti ka komentuar të dhënat e publikuara nga dy vaksinat Pfizer dhe Moderna. Sipas Alimemetit, ky optimizëm do bie pasi...

Fauci tregon datën se kur mund të bëhet vaksinimi i parë...

Kompania amerikane Moderna thotë se të dhënat paraprake tregojnë se vaksina e saj kundër Covid-19 është gati 95% efektive. Rezultatet janë të ngjashme me ato...

Anthony Fauci do të nderohet si hero me medaljen “Heroi i...

Brooklyn NYC ( 14 Nëntor 2020): Dr. Anthony Fauci, Drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në Institutet Kombëtare të Shëndetit, dëgjon...

Donald Trump lëshon paralajmërimin e fortë për imunologun Anthony Fauci: Ai...

Presidenti amerikan Donald Trump me sa duket po planifikon që të shkarkojë nga detyra ekspertin më të lartë të sëmundjeve infektive në vend, Dr...
SiteLock