Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Fauci

Tag: fauci

Fauci: Varianti “Omicron” do t’i infektojë pothuajse të gjithë

Varianti “Omicron, ka një shkallë të lartë transmetueshmërie më shumë se çdo mutacion tjetër i Covid. Ky variant do t’i infektojë pothuajse të gjithë....

“Shqetësuese”, Fauci ngre alarmin: Disa shtete po heqin masat kufizuese!

Këshilltari i Shtëpisë së Bardhë për trajtimin e pandemisë së koronavirusit, Dr. Anthony Fauci ka shprehur shqetësim, pasi disa vende kanë nisur të normalizojnë...

Fauci: Imuniteti i tufës pas vaksinimit të 70 deri 85% të...

Eksperti kryesor për sëmundjet infektive në Shtetet e Bashkuara, Antony Fauci ka thënë në një intervistë për Zërin e Amerikës se sipas përllogaritjeve, imuniteti...

“Mund të riinfektohen edhe ata që e kanë kaluar COVID nga...

Eksperti amerikan Anthony Fauci është shprehur se njerëzit që e kanë kaluar koronavirusin mund të riinfektohen nëse variantet e reja të virusit bëhen më...

Variantet e reja të koronavirusit kanë shtuar alarmin/ Shtetet e Europës...

Qeveritë në mbarë botën kanë njoftuar për kufizime të reja të udhëtimit, që do të hyjnë në fuqi gjatë kësaj fundjave, pas rritjes së...

Dr. Fauci rikthehet në Shtëpinë e Bardhë, zbardhet roli që i...

Dr. Anthony Fauci është rikthyer në dhomën e konferencave të shtypit në Shtëpinë e Bardhë. Dr. Fauci, eksperti kryesor i sëmundjes infektive në vend, u...

Anthony Fauci zbardh vendimin e Joe Biden dhe jep lajmin fantastik

Nën udhëheqjen e presidentit Joe Biden, Shtetet e Bashkuara synojnë t’i bashkohen programit global për shpërndarjen e vaksinave kundër koronavirusit në vendet e varfra,...

Donald Trump: Vdekjet nga Covid në SHBA, të rreme/ Vjen reagimi...

Presidenti i SHBA Donald Trump tha të dielën se numri i infeksioneve COVID-19 dhe vdekjeve nga sëmundja në Shtetet e Bashkuara ishte “i tepruar”,...

Fauci merr vaksinën Moderna përpara kamerave: Një nder për mua dhe...

Eksperti më i lartë i sëmundjeve infektive në SHBA, Dr. Anthony Fauci, ka bërë drejtpërsëdrejti në kamera vaksinën e koronavriusit. Sipas raportimeve, vaksina që...

Fauci për variantin e ri të coronavirusit: Shumica e mutacioneve nuk...

Kreu i Institutit Kombëtar për Alergji dhe Sëmundje Ngjitëse në SHBA, Anthony Fauci, ka thënë se varianti i ri i COVID-19 që është konfirmuar...
SiteLock