Home Tags Fatos tushe

Tag: fatos tushe

Arrestimi dhe shkarkimi i Fatos Tushes/ Rama mbledh të gjithë kryebashkiakët...

Tre ditë pas arrestimit të kryetarit të Bashkisë Lushnje, Fatos Tushe, kryeministri Edi Rama mbledh sot në një takim urgjent në kryeministri kryebashkiakët e...

U arrestuan nga SPAK për korrupsion dhe shpërdorim detyre/ Fatos Tushe...

Fatos Tushe ish-kryebashkiak i Lushnjes, do të qëndrojë në burg me vendim gjykate. SPAK vendosi masën “Arrest me burg” për kryebashkiakun e Lushnjes, Fatos Tushe...

Kryeministri e shkarkoi kryebashkiakun për shkelje të rënda, Fatos Tushe del...

Kreu i bashkisë se Lushnjës, Fatos Tushe, pritet te njihet sot me masën e sigurisë, nën akuzën e abuzimit me tenderat. Një ditë më parë...

Korrupsion dhe me naftën e Bashkisë/ Drejtori i Ndërmarrjes-menaxherit të karburantit:...

Fatos Tushe është kapur duke shpërdoruar detyrën në disa drejtime. Nga përgjimet ka rezultuar se ai ka lejuar persona të tjerë që të furnizojnë...

I dha tenderit pa të drejtë, biznesmeni në Lushnje ndërhyri te...

Biznesmeni që mori të gjitha fitimet e tenderit për rehabilitimin kanalit ujitës, Ibrahim Lami, kishte njohje me kryebashkiakun Fatos Tushen. Madje në një nga...

Përgjimet/ Bisedat mes punonjësve të Bashkisë Lushnje: Na ka thirrur SPAK!...

Që SPAK kishte nisur hetimet, ky grup i punonjësve të Bashkisë ishte vënë në dijeni, madje për këtë sipas përgjimeve të një nga personave...

Dalin përgjimet/ Biznesmeni i kërkoi ndihmë se kishte objketin pa leje,...

Në dosjen e siguruar nga Report Tv, Fatos Tushe del në përgjime me një biznesmen të quajtur Ismail Blliku, i cili kishte ndërtuar pa...

Me pranga në duar/ Dalin pamjet nga momenti i shoqërimit të...

Këto janë momentet e shoqërimit të punonjësve të bashkisë së Lushnjes. Kryetari Fatos Tushe, tetë zyrtarë publikë dhe dy biznesmenë u arrestuan sot në...

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes, Basha: Fillim i mbarë

Pas arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe, ka ardhur edhe reagimi i kreut të PD-së, Lulzim Basha. "Arrestimi i Fatos Tushës pas denoncimeve shumëvjeçare...

SPAK operacion masiv anti-korrupsion, disa të arrestuar, i ndaluar edhe kryebashkiaku...

SPAK ka ndërmarrë sot një operacion masiv anti-korrupsion. Gazetari Arsen Rusta raporton se janë disa të arrestuar, ndërkaq është shoqëruar edhe kryebashkiaku i Lushnjes Fatos Tushe. Vazhdon...
SiteLock