Tuesday, March 21, 2023
Home Tags Fatos arapi

Tag: fatos arapi

Sharra kthehet në një qendër kërkimesh shkencore, nis zbatimi marrëveshjes mes...

Në Zonën e Trajtimit të Mbetjeve në Tiranë nisi zbatimi i marrëveshjes midis shoqërisë koncesionare “Integrate Energy” dhe Universitetit Bujqësor të Tiranës për kthimin...

Diskutimi i Mehmet Shehut: “Fatos Arapi në poezitë e tij thotë...

Memorie.al publikon disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qëndror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të PPSH-së), ku ndodhet raporti sekret i...

Dëbimi i diplomatit rus, ish ambasadori tregon çfarë rrezikon Shqipëria: Arsyet...

Ish ambasadori i Shqipërisë në SHBA, Fatos Tarifa ka komentuar rastin e dëbimit të diplomatit rus Alexey Krivoshev nga Tirana.  Tarifa thotë se argumentimi i...

Fatos Arapi dhe poezia “Drashovicë”

Nga Gëzim Llojdia 1. Poeti Fatos Arapi ishte një ndër më të mëdhenjtë e poezisë së letrave shqipe. Poezia “Drashovica’, është një ndër ato poezitë e...
SiteLock