Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Fatbardh Kadilli

Tag: Fatbardh Kadilli

A do garojë për kryetar të PD? Kadilli: Nëse Berisha tërhiqet...

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Fatbardh Kadilli ka qenë mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Frontline” në News24 ku ka folur për...

Mendësia jonë politike është ajo që krijon autokracinë në PD

Nga Fatbardh Kadilli Të dashur demokratë: Mbas 30 vjetësh histori, me shumë ulje dhe ngritje, Partia jonë duhet të jetë partia e shqiptarëve që jetojnë në shekullin...

Kadilli: Berisha dhe Basha kanë “mjelë” të gjitha kontributet e çdo...

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli, u shpreh në Debat me Alba Alishanin në A2 CNN se Partia Demokratike nuk është as...

Fatbardh Kadilli prezanton lëvizjen e re, Iniciativën Demokratike ‘IDE’

Një nismë e re është prezantuar brenda Partisë Demokratike. Nisma e re demokratike ‘IDE’ është prezantuar nga Fatbardh Kadilli. Kujtojmë se Fatbardh Kadilli kandidoi për...

Fatbardh Kadilli: Berisha ka marrë më shumë se kushdo nga PD,...

Shpallja e ish-kryeministrit, Sali Berisha, “non grata” nga Departamenti Amerikan i Shtetit ka kosto për Partinë Demokratike. Kështu shprehet ish-kandidati për kryetar i PD-së...

Fatbardh Kadilli: Pesë sfida që rikthejnë opozitën

Nga Fatbardh Kadilli Në Manifestin për Ringritjen e PD kam identifikuar thjeshtë, qartë dhe konkretisht sfidat që rikthejnë opozitën në misionin e saj. Mund të...

Berisha, i shmangshëm!

Fatbardh Kadilli Të “pashmangshëm” e quante dikur miku im Lela, duke iu referuar peshës dhe forcës politike që Berisha kishte akumuluar në vite. Rritja e...

“Nëse Basha hesht dhe aprovon Berishën atëherë për herë të parë...

Nga Fatbardh Kadilli  Kemi kryetar, por jo Lider Nuk mjafton të ulesh në karrigen e kryetarit që të kryesosh, të udheheqësh. Janë gjëra të ndryshme. Kryetar të...

“Ultimatumi” i SHBA ndaj Bashës, Kadilli “shpërthen” ndaj Berishës: Demokratë të...

Fatbardh Kadilli ka reaguar pas takimit të diplomates amerikane Yuri Kim me kryetarin e selisë blu Lulzim Basha. Sipas Kadillit, është e turpshme që kryetari...

Vota e anëtarit çmonton Vulën e kryetarit

Nga Fatbardh Kadilli  Çmontimi i monopolit të Kryetarit mbi partinë dhe anëtarësinë është proçes jo thjeshtë i nevojshëm, por jetik për demokratizimin e partisë. Sa...
SiteLock