Saturday, March 25, 2023
Home Tags Fasoneri

Tag: fasoneri

Digjet fasoneria gjatë natës në Vlorë/ Dyshohet se ishte e qëllimshme,...

Një fasoneri në qytetin e Vlorës është djegur gjatë natës, rreth orës 03:00 në rrugën Transballkanike. Dyshohet se ngjarja është e qëllimshme ndërsa burime bëjnë...

Nga fasoneria te mjekësia, sektorët e alarmuar për staf! Punonjësit shqiptarë...

Nga industria që punon me material porositësi te turizmi e deri te teknologjia e informacionit, call center e mjekësia, shumë sektorë në vend po...

Fasoneritë më të rrezikuara nga COVID, Manastirliu: Janë vaksinuar 6 mijë...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një  foto të një prej punonjësve të fasonerisë, ku shkuruan se 6 mijë gra dhe vajza që...

Nis vaksinimi për punonjësit e fasonerive/ Manastirliu: Të parët të moshuarit...

Vaksinën anti-covid nga e premtja kanë nisur ta kryejnë dhe punonjësit e fasonerive. Në total janë rreth  60 mijë persona, por sipas ministres së...

Astrit Patozi: Mbështesim industrinë fason dhe punonjësit e saj

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka vizituar një biznes fason në Babrru të Tiranës ku ka shpalosur programin sa i përket mbështetjes që...

Nora Malaj del jashtë parashikimeve, heq këpucët dhe mban fjalim mbi...

Ish-deputetja e LSI, Nora Malaj, e cila kandidon me listat e kësaj partie për qarkun e Tiranës, ka zhvilluar sot një takim me gratë...

Rama zbulon planin për punonjësit e hoteleve: Do të vaksinohen pas...

Në përfundim të vaksinimit të të moshuarve mbi 70-vjeç, pas vajzave dhe grave që punojnë në fasoneri do të vaksinohen punonjësit e hoteleve. Lajmin e...

Si ka ndikuar pandemia në tregun e punës? Papunësia rritet me...

Duket se pandemia ka goditur rëndë tregun e punës, duke ndikuar negativisht në të gjithë treguesit e tij. Këtë tregojnë shifrat më të fundit...

Merret vendimi shumë i rëndësishëm për të burgosurit

Ministria e Drejtësisë, Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve dhe bizneset fason kanë nënshkruar një marrëveshje të rëndësishme. Mësohet se Të burgosurit do të punojnë...

Mbyllen 3 fasoneri nga pandemia, 332 raste aktive brenda qarkut

Tre fasoneri janë mbyllur në Gjirokastër si pasojë e Covid-19. Lajmi konfirmohet për BalkanWeb nga gazetarja Brikena Metaj. Mësohet se në këto fasoneri ka pasur...
SiteLock