Monday, March 20, 2023
Home Tags Fashizem

Tag: fashizem

FOTOLAJM/ Durrësi në vitet e okupimit Fashist Italian

Durrësi në vitet e okupimit Fashist Italian. Në pamje të parë dy persona të veshur ushtarak duke pozuar në Xhaminë e Madhe të qytetit!/...

Petro Koçi: Berisha gjuhë fashiste ndaj LANÇ, Meta ka denigruar Presidencën

Zv/ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, Organizata e Veteranëve të LANÇ dhe Organizata e Dëshmorëve të Atdheut kanë shpërthyer në akuza të forta në adresë...

Patriotët që kërkuan ndihmën e Fashizmit

Gazeta "La Stampa" e datës 9 Prill 1939 dy ditë mbas pushtimit që Italia Fashiste i bëri vendit tonë, publikoi letrat që njërëz me...
SiteLock