Tuesday, March 21, 2023
Home Tags Farmaci

Tag: farmaci

Raporti i KLSH/ Në burgje ilaçe të skaduara dhe kancerogjene, 85...

Në depot farmaceutike të burgjeve ka medikamente të skaduara dhe që përmbajnë elementë kancerogjenë. Ky është vetëm një nga konstatimet e Kontrollit të Lartë...

Pacientët shqiptarë me COVID-19 hasin vështirësi me rimbursimet

Ministrja e shëndetësisë e Shqipërisë ka thënë se të gjithë pacientët me COVID-19 që trajtohen në shtëpi do të rimbursohen për ilaçet që blejnë...

Çmenden farmacistët, rrisin çmimet e ilaçeve

Nga Xhevahir Gradica Në të gjitha farmacitë, çmimi i ilaçeve ka pësuar rritje duke u siguruar fitime te pamerituara. Situata e rëndë virusale nëpër te...

“Shumica e farmacistëve kanë taksa 0″/ Beqja për planin e Shëndetësisë...

Deputeti i PS-së, Ilir Beqja ka hedhur akuza ndaj kryedemokratit Basha lidhur me deklaratat e këtij të fundit mbi mafian e produkteve farmaceutike. Deputeti socialist...

Lufta me koronavirusin/ Rama nxjerr ‘zbuluar’ farmacitë, tregon fenomenin alarmant në...

Kryeministri Edi Rama tha se qytetarët e infektuar me Covid po përdorin ilaçe të shumta për trajtimin në banesë. Para gazetarëve, Rama tha se ndodh...

FOTO/ I veshur me të zeza, i maskuar dhe me një...

Ky është momenti, kur një person i maskuar grabiti një institucion financiar të dhënies së kredive. Siç duhet edhe në foto, personi është veshur...

Aktori i njohur shkon pa maskë në farmaci, punonjësit e përzënë

Aktori Bruce Willis është përzënë nga një farmaci të hënën, pasi u fut brenda pa maskë. Page Six raporton se edhe pse një punonjës i kërkoi...

Grabitet farmacia në Durrës, vjedhin edhe ilaçet

Në orët e para të mëngjesit në Durrës, mësohet se është grabitur një farmaci mbrapa bashkisë së këtij qyteti, farmaci Drilona. Grabitësit kanë vjedhur...

Trajtimi në shtëpi, zbardhet vendimi i qeverisë për rimbursimin e ilaçeve...

Këshilli i Ministrave ka miratuar paketën e barnave për trajtimin ambulator në shtëpi të personave të diagnostikuar me Covid-19, paketë e cila do të...

Efekti i pandemisë/ Shqiptarët po varfërohen më shumë, ndërsa çmimet e...

Ndërkohë që po përjetojmë kohëra covidiane dhe ekonomia e shqiptarëve sa vjen e po përkeqësohet për shkak të krizës së pandemisë, disa tregues të...
SiteLock