Friday, March 24, 2023
Home Tags Fake news

Tag: fake news

Gënjeshtra e Kryemadhit me denoncimin evazionit fiskal të 24 kompanive, sajoi...

Nga Adriatik Doci Ndonjëherë gjysmë të vërtetat prodhojnë efekte më shumë se sa një gënjeshtër e mirëfilltë. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ishte protagoniste e...

Kryebashkiaku Arbana reagon ndaj gazetares së Top Channel: Mos shtrembëro të...

      Pas një kronike të shfaqur në edicionin informativ të Top Channel për një familje që pretendon se bashkia Shijak nuk po e ndihmon për...

Kryeministri Rama: Media online e dëmshme si propaganda naziste

Media online në Shqipëri është po aq e dëmshme sa propaganda naziste, pedofilia dhe terrorizmi. Të paktën kështu mendon kryeministri shqiptar, Edi Rama. Ai...

Ditmir Bushati reagon pas lajmeve në media: Është thjesht mashtrimi i...

Ish ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pas lajmeve në disa media ku raportohej se ai do t’i bashkohej lëvizjes “Vetëvendosje”. Deputeti socialist...

“Fake News” për rindërtimin në Shijak, reagon kryebashkiaku Arbana: 567 banesa...

Kryebashkiaku i Shijakut, Elton Arbana, nëpërmjet një statusi në Facebook, u ka dhënë një përgjigje të gjithë lajmeve të rreme që kanë qarkulluar për...

Si Berisha e Meta përdorën Ilir Kullën për publikimin e fakenews...

Zbardhen dokumentet e mashtrimit të madh të vitit 2017, ku ministria e Brendshme Italiane akuzon Sali Berishën dhe Ilir Metën, se kanë aktivizuar Ilir...

BE do të veprojë kundër lajmeve të rreme -“fake news”

Një komision i posaçëm i Parlamentit Europian do të zbulojë dhe luftojë ndikimin e huaj kibernetik. Sidomos në kohët e Coronës fushatat dezinformuese janë...

Përgjigjet Trump: Informacionet për taksat e mia të papaguara janë fake...

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se zbulimet e gazetës ”New York Times”, sipas të cilave ai kishte paguar pak ose aspak taksa federale në...

Disa këshilla nëse keni ankth për shkak të lajmeve që...

Të lexuarit lajme është një nga arsyet përse mund të përjetoni stres. Kur lajmet janë shqetësuese, shumë prej nesh përjetojmë ankth të një niveli më të...

Nguti është miku më i mirë i lajmeve të rreme

Nga Oliver Burkeman Prej disa kohësh jam përpjekur të gjej fjalët, për të përcaktuar një gjendje në të cilën e gjej veten shpesh, dhe nga...
SiteLock