Saturday, March 25, 2023
Home Tags Facebook

Tag: facebook

Luana Vjollca e famshme edhe jashtë kufijve, pozon për revistën prestigjioze...

Luana Vjollca është një nga personalitetet shqiptare më të suksesshme në fushën e televizionit. Prezantuesja e njohur është edhe nga pesonazhet më të ndjekur shqiptar...

Protesta e banorëve të 5 Majit, Rama replikon me komentuesit në...

Protesta e banorëve të 5 Majit, shtëpitë e të cilëve do të shemben në kuadër të projektit të rindërtimi, është zhvendosur edhe në hapësirën...

Facebook për herë të parë në historinë 18-vjeçare, ka rënie të...

Gjiganti i mediave sociale Facebook ka parë rënien e përdoruesve të tij aktivë të përditshëm (DAU) (Daily Active User – Përdorues Aktivë Ditor) për...

Bllokohet sërish Facebook dhe Instagram, inatosen përdoruesit

Përdoruesit e Facebook kanë raportuar sërish ndërprerje në të dyja aplikacionet vetëm dy muaj pasi platforma pati probleme, duke i kushtuar kompanisë miliona dollarë...

Reflekison/ Dikur kishim 4 politikanë, pasi u shpik Facebook, kemi 4...

Nga Kreshnik Spahiu Ishte mëngjes me shi dhe vetëtima. Rrugët e Tiranës ishin mbingarkuar nga trafiku makinave. Së bashku me dy kolegë austriakë ndodhesha prej...

Facebook nuk do të përdorë më aplikacionin e njohjes së fytyrës

Gjiganti Facebook nuk do të përdorë më njohjen e fytyrës për foto dhe video në platformën e tij, deklaroi kompania e cila nënvizon nevojën...

Facebook tani do të quhet… Meta

Facebook ka njoftuar se do të ndryshojë emrin e platformës, ajo do të quhet “Meta”. Kompania, e cila e ka bërë të ditur këtë ndryshim...

“Facebook Metaverse”, ëndrra e Mark Zuckerberg si makthi ynë më i...

Kjo epokë është padyshim, ajo e zhvillimit të teknologjisë. Por duket se për disa njerëz, sado efektive është kjo gjë, ka edhe një efekt...

Paskemi të reja nga rrjetet sociale! “Facebook” pritet të ndryshojë emrin...

Gjiganti i mediave sociale Facebook po planifikon të ndryshojë emrin javën e ardhshme, raportoi Verge të martën, duke cituar një burim me njohuri të...

Bujar Nishani debat me ndjekësit në facebook: Unë iu vura pushkën...

Ish-presidenti Bujar Nishani është përfshirë në një debat me një prej ndjekësve të tij në “Facebook”, pas një postimi ku reagoi lidhur me vendimin...
SiteLock