Saturday, March 25, 2023
Home Tags Fabrike

Tag: fabrike

Shpërthimi në një fabrikë kimikatesh në Gjermani, dy të vdekur dhe...

Një shpërthim i madh i ndjekur nga një zjarr në një park industrial kimik në Leverkusen, ka shkaktuar dy viktima dhe 31 të plagosur...

Bledi Çuçi në fabrikën e dronëve inteligjentë në Turqi: Me përdorimin...

Nga Turqia ku ishte i pranishëm në një vizitë një fabrikën “Bykar Defense”, e specializuar në prodhimin e dronëve të teknologjisë së lartë, ministri...

Zjarri në fabrikën e tullave në Maminas/ Ndërron jetë në spital...

Punonjësi i fabrikës së tullave në Maminas, e cila u përfshi nga zjarri një ditë më parë, ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në...

“Abuzoheshin edhe fëmijët”, kryeministri Rama inspekton projektin e rëndësishëm

Kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në Elbasan për të inspektuar nga afër investimin e rëndësishëm që po bëhet në fabrikë e Ferrokromit. “Elbasan -...

IKMT gjobë 2 mln lekë fabrikës së peshkut në Lushnje, shkarkonte...

IKMT ka gjobitur fabrikën e peshkut në Lushnje, pasi shkarkonte ujëra të ndotura në kanalin kullues. Ndaj  subjektit, IKMT mori masë administrative me gjobë...

Shkëputet masivi shkëmbor, humbet jetën 50-vjeçari në Berat

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një bari ka humbur jetën pasi një masiv shkëmbor e ka zënë poshtë. Bariu, Vladimir Ceno,...

Zjarr në Kavajë/ Merr flakë fabrika e prodhimit të dyshekëve në...

Një fabrikë është përfshirë nga flakët në Kavajë. Mësohet se fabrika e prodhimit të dyshekëve është në pronësi të kryebashkiakut Redjan Krajlit. Forcat zjarrfikse janë...

Indi, vdesin 43 punëtorë nga zjarri në fabrikë

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë në Indi duke vrarë 43 punëtorë. Zjarri shpërtheu në ndërtesën katër-katëshe të fabrikës në Nju Dehli. Të...
SiteLock