Home Tags Evrope

Tag: evrope

Komisionerja europiane videokonferencë me Bashën, Frrok Çupi zbulon prapaskenat: Ja pse...

Analisti Frrok Çupi ka komentuar në “Open” praninë e komisioneres europiane Mariya Gabriel në videokonferencë me kreun e PD, Lulzim Basha duke thënë se...

Lulzim Basha: Do iu mësoj shqiptarëve 5 gjuhë të huaja, kur...

Lulzim Basha ka premtuar këtë të martë, se shqiptarët do të mësojnë 5 gjuhë të huaja kur ai të vijë në pushtet. “Ne e dimë...

420 mln € të shpenzuara në bare e restorante/ Shqipëria rekord...

Të hapësh një biznes në Shqipëri nuk kërkon ndonjë model të veçantë. Të gjithë rendin ose drejt dyqaneve të tregtisë apo shërbimeve dhe mbi...

Debati për vaksinën Astra Zeneca/ Kreshnik Spahiu bën deklaratën e fortë:...

Ditët e fundit ka shpërthyer një debat ndërkombëtar lidhur me ndalimin e vaksinës Astra Zeneca e cila dyshohet se shkakton mpiksje gjaku. Referuar këtij...

‘Evropë moj k**** plakë’, zyrtari i lartë shqiptar shpërthen i revoltuar...

Pasi shumë shtete kanë anuluar përdorimin e vaksinës së Oksfordit ‘AstraZeneca’, e ndërsa në Shqipëri ka nisur vaksinimi i mësusve me këtë vaksinë, ka...

30 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-SHBA. Domethënia historike e...

Nga Shaban Murati Ditë e madhe historike, u quajt 15 marsi i rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Është...

ANALIZA: Mario Dragi dhe Emanuel Makron, “çifti” i ri që mban...

Nga Ben Hall Emërimi i Mario Dragi si kryeministër i Italisë me një mbështetje të gjerë të shumicës së partive parlamentare, është vlerësuar si një lajm i mirë për Italinë por edhe për BE-në. Por ai është gjithashtu një...

“Trump dhe Berluskoni këtë përdorën”, mjeku Petrit Vargu tregon kurën që...

Mjeku Petrit Vargu shprehet i bindur se trajtimi i të infektuarve me COVID-19, me antikorbe sintetike është 90% infektive. Sipas mjekut Vargu, ish-presidenti i...

‘100 dështimet e Ramës në 8 vite’, Basha: Shqipëria e fundit...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një “Instastory” ka publikuar një ndër dështimet e qeverisë Rama sipas tij. Teksa na ndajnë 50 ditë nga...

Truket e shpejtësisë, Sprinter dhe Schleicher/ Studimi i të dhënave të...

Nga Thanas Mustaqi  Gjermania dhe Polonia bashkohen kundër manipulimeve me kilometrazhin. • Bëni kujdes kur blini një makinë në Bullgari, Maqedoninë e Veriut, Ukrainë, Bjellorusi, Bosnjë-Hercegovinë,...
SiteLock