Home Tags Evrope

Tag: evrope

Senatorët amerikanë do të shqyrtojnë fondet për Agjencinë e Medias Globale

Një grup dypartiak senatorësh amerikanë thotë se ka në plan të shqyrtojë fondet për agjencinë e transmetimeve ndërkombëtare (USAGM) që mbikqyr Zërin e Amerikës...

“Si të presësh një kostum për mua dhe masat për Braçen”,...

Kryeministri Edi Rama gjatë hapjes së garës për projektin e aksit rrugor Milot-Fier u shpreh se Shqipëria ka trashëgimi të rëndë në aspektin e...

Rifillojnë fluturimet në Maqedoninë e Veriut/ Ja destinacionet e para

Aeroporti ndërkombëtar i Shkupit dhe aeroporti “Shën Pali” në Ohër prej sot sërish janë të hapura për fluturime të udhëtarëve, pas pauzës nga mesi...

VIDEO/Kronologjia e mbylljes së shkollave në Europë/ Ja sa shpejt ka...

Kryeministri Edi Rama publikoi sot një hartë që tregon kronologjinë e mbylljes së shkollave në Europë, ku mund të shihet se sa shpejt ka...

Tetë viktima në Evropë nga moti i keq

Bilanci i viktimave nga një stuhi që ka mbërthyer Spanjën, Portugalinë dhe Francën, shkoi në tetë të shtunën mbrëma ndërsa rajoni është përgatitur për...

Askush si Ronaldo në Europë… Juventus rimerr kreun e Serisë A

Juventus ka mundur 3-1 Udinese-n dhe ka rimarrë përkohësisht kreun e Serisë A, në pritje të ndeshjes që do të luhet në mbrëmje mes...

Fiat apelon në gjykatën më të lartë të Evropës vendimin për...

Krijuesi i automjeteve Fiat Chrysler ka parashtruar një apel në gjykatën më të lartë të Evropës kundër një urdhri të BE për të paguar...

Donte të braktiste futbollin, sot “magjeps” Serie A: askush si ai...

Ishte një periudhë e jetës së tij kur nga depresioni mendoi të braktiste futbollin. Pikërisht një talent i jashtëzakonshëm i rritur te Akademia e...

Minishengeni, deriçka serbe nga duhet të hyjnë shqiptarët për në Evropë

Nga Ymer Nurka Shqiptaret duan te hyjne krenare ne ate porten e madhe te Perendimit e ti z. Edi, na hap deriçkat Sllave ku te hyjme te...
SiteLock