Thursday, March 23, 2023
Home Tags Evis Kushi

Tag: Evis Kushi

Ministrja Kushi: Së shpejti një protokoll bashkëpunimi me Italinë në fushën...

Gjatë vizitës në Shqipëri, Nënsekretarja Italiane e Shtetit për Sportin znj. Valentina Vezzali u prit nga Ministrja e Arsimit dhe Sportit znj. Evis Kushi. “Një...

Nga rritja e pagesës së transportit e orëve suplementare, deri tek...

Rritja e pagesës së transportit, mbajtja në punë e mësuesve në kushtet e rënies së vazhdueshme të numrit të nxënësve, ngrohja në shkolla, mundësia e...

Ministrja Evis Kushi: Edhe vende të zhvilluara i mbyllën shkollat, për...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, e ftuar në studion e “Debat” nga Alba Alishani, në A2 CNN, u shpreh se arsyeja e mbylljes së...

Pas pushimeve për festa, nxënësit rikthehen nesër në shkolla, Ministrja Kushi:...

Pas pushimeve për festa, nxënësit do të rikthehen nesër në shkolla. Ministrja e Arsimit, Evis Kushi nëpërmjet një statusi në facebook, u ka rikujtuar...

Shqipëri-Kosovë me një abetare të përbashkët, nënshkruhet sot marrëveshja në Prishtinë

Duke filluar nga viti i ardhshëm shkollor, fëmijët në Shqipëri dhe ata në Kosovë do të mësojnë tashmë nga e njëjta abetare. Në Prishtinë,...

Vendimi i qeverisë! Shpërblime deri në 150 milionë lekë, sa...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, ka lajmëruar dje ndryshimet në ligj për shpërblimet e sportistëve elitarë që përfaqësojnë Shqipërinë në kampionate ndërkombëtare....

Ministrja Kushi mbledh rektorët: Plan konkret për përfshirjen e universiteteve në...

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi së bashku me Ministren e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe Ministren e shtetit për Rininë dhe...

Botimet për shpëtimin e hebrenjve/ Kushi: Njohja e historisë së Holokaustit...

Ministrja e Arsimit Evis Kushi mori pjesë në promovimin e botimeve “Shpëtimi i hebrenjve në Shqipëri gjatë Holokaustit”, e cila u organizua në ambientet...

Kushi në takimin me atleten Luiza Gega: Ka ngritur flamurin shqiptar...

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi ka pritur në ambientet e Ministrisë atleten Luiza Gega, pas përfaqësimit në Lojërat Olimpike "Tokyo 2020". Ndërsa e konsidero një...

Shtyhet nisja e vitit të ri shkollor, ministrja Evis Kushi: Deri...

Viti i ri shkollor do të startojë më 27 shtator 2021. Ky ishte njoftimi më i fundit që u bë i ditur nga ministrja...
SiteLock