Saturday, April 1, 2023
Home Tags Evazion fiskal

Tag: evazion fiskal

Evazioni me pagat, eksperti: Ligjet lënë shtigje të hapura! Preçi: Deklarimi...

Deklarimi real i pagave nga bizneset nuk bëhet me kërcënime por me ligje. I këtij mendimi është eksperti i ekonomisë Zef Preçi, dhe sipas...

Ku fshihen paratë: BE publikon listën e parajsave fiskale

Këshilli Evropian ka përditësuar listën e parajsave fiskale, vende që garantojnë taksa të ulëta ose edhe zero, gjë që i kthen ato në një...

Nuk lëshonte kupon tatimor, mbyllet për herë të dytë një ndër...

Anti informaliteti mbyll për herë të dytë një Lolipop, një nga klubet më të frekuentuara në Tiranë, për shkak se nuk lëshonte kupon tatimor....
SiteLock