Wednesday, March 29, 2023
Home Tags Evakuim

Tag: evakuim

Greqi, shpërthimi i zjarrit në Evia përhapet drejt banesave, autoritetet thirrje...

Një zjarr ka shpërthyer ditën e sotme në Mesochoria, Evia të Greqisë. Banorët janë njoftuar të largohen nga zona, pasi zjarri po përhapet me shpejtësi...

6 ditë luftë me flakët! Fotoja që tregon dramën që po...

Prej 6 ditësh Greqia po lufton me zjarret më të ashpra në historinë e vendit, të cilat i kanë marrë jetën  të paktën dy...

Zjarri në Gjormë dhe Gumenicë, shtohen forcat e ndërhyrjes nga toka!...

Zjarri në fshatin Gjormë dhe Gumenicë të Vlorës paraqet një situatë mjaft kritike për banesat për shkak se era e fortë nuk lejon vënin...

Zjarre të mëdha edhe në ishullin e Sicilisë

Sicilia, ishulli italian është përfshirë nga zjarre të mëdha, kjo ka detyruar që të evakuohen shtëpitë e shumë banorëve si dhe të mbyllet një...

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 8.2 goditi këtë shtet, flasin ekspertët:...

Tërmeti me magnitudë 8.2 që goditi brigjet e Alaskës mbrëmjen e së mërkurës ishte më i fuqishmi që nga viti 1964, tha një zyrtar...

E rëndë! Të gjithë nxënësit dalin të alarmuar me urgjencë nga...

Një ngjarje e rëndë u regjistrua në mëngjes në një shkollë në Tiranë, ku 4 nxënës kanë përfunduar në spital. Si pasojë e një rrjedhje...

Marrëveshja me aleancën Gavi për blerjen e vaksinë kundër Covid-19/ Presidenti...

Javën që shkoi u miratua në Kuvend, ditën e sotme Presidenti i vendit, Ilir Meta, bën me dije se ka dekretuar ligjin ‘për marëveshjen...

Tërmeti 6.7 ballë/ Autoritetet në Greqi evakuojnë banorët nga ishulli Samos

Dëmtimi që kanë pësuar shtëpitë dhe ndërtesat në ishullin e Samos, shkaktuar nga tërmeti i fuqishëm me madhësi 6.7 ballë para disa ditësh, ka detyruar autoritetet...

Shpërthen baza ushtarake me municione në Rusi, evakuohen 14 fshatra

Më shumë se 14 fshatra të rajonit rus Ryazan, janë evakuuar urgjentisht, pasi një bazë ushtarake është përfshirë nga flakët. Zjarri i madh ka...

Zjarri në Spitalin e Durrësit/ Vjen reagimi i Drejtorisë

Lidhur me tymin në urgjencën e Spitalit të Durrësit, Drejtoria e këtij Spitali sqaron se ka pasur një shkëndijë elektrike, dhe se nuk ka...
SiteLock