Tuesday, March 21, 2023
Home Tags Eurovision

Tag: eurovision

Festivali i 60-të i Këngës, kush do të shkojë në Eurovision?...

Përgatitjet për festën më të madhe muzikore në Evropë, 'Eurovision', pjesë e së cilës është edhe Shqipëria prej vitit 2004 kanë nisur! Tashmë janë zgjedhur...

Anxhela Peristeri pritet të ‘ndezë’ skenën e madhe të ‘Eurovisionit’ sot,...

Mbrëmja e djeshme u mbyll me plot surpriza dhe muzikë në natën e parë të festivalit më të madh muzikor në Evropë, “Eurovision”. Nga 16...

Detaje se si do të zhvillohet Eurovisioni: 3.500 persona do lejohen...

Qeveria holandeze ka konfirmuar që Festivali Europian i Këngës, në Roterdam mund të zhvillohet me një audiencë të kufizuar në kushte të rrepta që...

Kjo nuk pritej, 3 këngëtaret serbe në Eurovision këndojnë shqip

Vajzat e grupit serb ‘Hurricane’ kanë treguar së fundmi për “Abc e Pasdites” se çfarë mendojnë ata për përfaqësimin e Shqipërisë në Eurovision. Ata...

Lajm i shumëpritur! Eurovisioni këtë vit mund të fitohet nga një...

Festivali evropian i këngës “Eurovision” ketë vit mund të ketë një fitues me origjinë shqiptare. Gjon Muharremaj, shqiptari nga Kosova, i cili përfaqëson Zvicrën ...

Merret vendimi përfundimtar për “Eurovision 2021”

Festivali “Eurovision” do të mbahet vitin e ardhshëm. Pas shumë dyshimeve rreth asaj se a do të jetë e mundur që vitin e ardhshëm...
SiteLock