Saturday, March 25, 2023
Home Tags Eurostat

Tag: Eurostat

Sa pak vlen paga në Shqipëri, Eurostat: Diferencë gati sa gjysma...

Paga minimale në Shqipëri jo vetëm është më e ulëta në Europë (përveç Kosovës), por ajo vlen shumë më pak, nëse llogaritet se çfarë...

Eurostat: Shqiptarët porosisin pak mallra online në Europë, rekordin e mban...

Konsumatorët shqiptarë preferojnë që t’i blejnë mallrat dhe produktet duke u paraqitur fizikisht në njësitë tregtare, ndryshe nga vendet e tjera të Europës që...

Eurostat: 51% e shqiptarëve në rrezik varfërie dhe përjashtimi social

Në vitin 2019, gati 51% e shqiptarëve (50.8%) ishin në rrezik varfërie, ose përjashtimi social, një përqindje që është më e larta në Europë....

Pas prezantimit të listave të plota të 140 kandidatëve të PD...

Pasi Partia Demokratike publikoi në mesnatë emrat sipas qarqeve të propozuara në mbledhjen e kryesisë së PD, ku pas kësaj do të votohet në...

Siguria në internet: 1 në 2 persona lejon ndarjen e të...

1 në 2 persona të moshës 16-74 vjeç në Bashkimin Europian, refuzon të lejojë përdorimin e të dhënave të veta për qëllime reklamimi. Raporti më...

Eurostat: Shkalla e papunësisë në BE arriti në 7,5 % në...

Shkalla e papunësisë në Bashkimin Europian arriti në 7,5 % në muajin nëntor, sipas zyrës së statistikave të Bllokut, Eurostat. “I krahasuar me muajin tetor,...

Basha citon EUROSTAT dhe publikon të dhënat: Gjatë pandemisë çmimet u...

Kryedemokrati Lulzim Basha përmes një postimi në rrjetet sociale ka regaur për të dhënat e publikuara nga EUROSTAT, në të cilat Shqipëria u rendit...

Eurostat/ Shqipëria ka më shumë të rinj! Këto janë vendet europiane...

Europa avancoi më shumë drejt plakjes në vitin 2019 teksa popullsia mbi 65 vjeç përbente 20,3 të totalit të popullsisë në vendet e BE,...

Azilantët shqiptarë në 2019-ën/ Shifrat e Eurostat: Të 11-tët në listë,...

Të dhënat më të fundit të zyrës europiane të statistikave tregojnë se pas disa vitesh me radhë në listën e 10 vendeve kryesore të...
SiteLock