Saturday, April 1, 2023
Home Tags Europol

Tag: europol

EUROPOL: Grupet shqipfolëse ndër kryesoret në trafikun e kokainës në Europë,...

Duke filluar nga viti 2012, grupet shqipfolëse të trafikut të kokainës kanë zhvilluar ndikim shumë të madh në portet kryesore si në Amerikën e...

Megaoperacioni: Goditet rrjeti me emigrantë shqiptarë të paligjshëm drejt Europës dhe...

Europol njoftoi sot për goditjen e një rrjeti të trafikut të emigrantëve të paligjshëm shqiptarë drejt Britanisë së Madhe dhe Shteteve të Bashkuara. Hetimi ka...

Ministri i Brendshëm Çuçi takim me kreun e EUROPOL: Të shtrijmë...

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, zhvilloi sot një takim online me drejtoreshën ekzekutive të EUROPOL, Catherine De Bolle. Në një reagim pas takimit ai thotë...

Lufta me koronavirsuin/ Vjen paralajmërimi nga EUROPOL edhe për Shqipërisë: Kujdes,...

Europol paralajmëron shtetet, përfshirë këtu edhe Shqipërinë për shfrytëzimin e mundësisë së prodhimit dhe shitjes së certifikatave të rreme të provës COVID-19 nga ana...

Europol shkatërron një rrjet të sulmeve kibernetike, një nga më të...

Hetuesit ndërkombëtar kanë shkatërruar një nga softuerët më të rrezikshëm në botë që përdorej për të hakuar rrjete kompjuterike. Infrastruktura e sistemit Emotet, e cila...

Hetim ndërkombëtar në lidhje me COVID/ Sekuestrohen asete me vlera marramendëse,...

Policia e Shtetit ka njoftuar për dy operacione të përbashkëta zhvilluara me Europol, Interpol dhe agjenci të tjera ligjzbatuese. Që nga shpërthimi i pandemisë...

Finalizohet mega-operacioni, Europol në aksion ndërkombëtar/ 11 persona në pranga, zbardhet...

Një total prej 24 vendesh evropiane me mbështetje nga institucionet dhe BE përfshirë Europol, janë bashkuar për të sinjalizuar armët e paligjshme me origjinë...

I tradhtoi celulari “BlackBerry”, dalin detajet e reja si u zbulua...

Mediat italiane i kanë kushtuar mjaft hapësirë operacionit të madh “Los Blancos” të iniciuar nga Italia përmes të cilit u shkatërrua karteli ndërkombëtar i...

Europol shkatërron bandën e trafikut të kokainës e kontrolluar nga shqiptarët,...

Një organizatë kriminale e përbërë nga shqipfolës, e konsideruar si një nga rrjetet më aktive të trafikut të kokainë në Europë, u godit falë...

Të dhënat nga Europol: Si u kthyen agjentët e Sigurimit të...

Në tre dekada pluralizëm, Shqipëria ka përjetuar thuajse nga të gjitha. Por, padyshim që vendi ynë ka pasur ndikimin e tij në Evropë edhe...
SiteLock