Friday, March 24, 2023
Home Tags Europa

Tag: europa

Joe Biden dhe problemi tij me Evropën

  Nga Tom Mctague Joe Biden, e ka nisur presidencën e tij me një listë sfidash të mëdha të politikës së jashtme, ashtu si gati çdo...

Parashikimi i motit, 18 janar 2021

Sot moti i kthjellët dhe i ftohtë do të dominojë në të gjithë vendin gjatë orëve të paradites. Ndërsa pasditja do të sjellë kalime...

Media amerikane: Europa ka nisur vaksinimin, Ballkani i braktisur

Kompania gjigante mediatike e SH.B.A-së, ABC News ka folur për izolimin dhe braktisjen që i është bërë Ballkanit në këto kohë të vështira pandemie. Artikulli shkruan...

Taulant Balla del me mesazhin e fortë për shqiptarët

Kreu i grupit socialist Taulant Balla ka zhvilluar takimin e radhës me qytetarët, ku ka kujtuar rëndësinë e respektimit të masave mbrojtëse. Postimi Ballës Pas festave...

Ish-ministri i Jashtëm, tregon çfarë parashikohet pas 25 prillit

Në Shqipëri vitin e ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare dhe ashtu si partitë e mëdha, edhe të voglat pritet të gjejnë rrugën për...

BE: Nuk ka kushte për hapjen e kapitullit të ri me...

Këshilli i Ministrave i Bashkimit Evropian ka arritur në përfundimin se kushtet për hapjen e një kapitulli të ri në negociatat e anëtarësimit me...

Një tjetër shtet nis nesër bllokimin total, këto janë masat që...

Tashmë qeveria e Austrisë njoftoi një kthim në kufizimet më të ashpra anticovid duke përfshirë mbylljen e shkollave dhe dyqaneve jo-thelbësore për të përmbajtur...

Karantina godet aktivitetin në Gjermani. Ekonomia me shumë gjasa do të...

Ekonomia gjermane ka vazhduar të rimëkëmbet deri në Tetor, por është ngadalësuar nga Gushti e sipër, sipas Ministrisë së Ekonomisë, që shton se masat...

Koronavirusi në Itali, rëndohet situata: Mbi 40 mijë të prekur në...

Situata e pandemisë në Itali rëndohet edhe më tej. 40,902 persona janë konfirmuar të infektuar vetëm brenda 24 orëve të fundit, duke vendosur edhe...

Ministri gjerman i Shëndetësisë: Jemi optimist, lockdown-i i nëntorit po funksionon

Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn deklaroi se shkalla e infeksionit të koronavirusit të vendit po zvogëlohet, por nuk dha komente për heqjen e...
SiteLock