Friday, March 24, 2023
Home Tags Europa

Tag: europa

Dëshmitari i zjarrit në Notre Dame i përlotur kujton dramën e...

Pikërisht dy vjet pasi një zjarr aksidental kaploi katedralen më të famshme të Parisit dhe tronditi botën, presidenti francez Emmanuel Macron i bëri një...

Greqia heq karantinën gjatë sezonit turistik për 30 vende

Greqia ka bërë një hap përpara drejt rihapjes së turizmit, duke hequr detyrimin e karantinës për vizitorët që vijnë nga mbi 30 vende, për...

Analiza: Pse lufta siriane është problem i Europës?

Nga Anelise Borges, euronews Data 15 mars ka shënuar një dekadë që nga koha kur sirianët filluan të kërkonin të drejtat e tyre politike. Një dekadë...

Virusi nuk ka të ndalur, Hungaria dhe Çekia në situatë alarmante,...

Pas javëve të një qetësimi të shifrave të infektimeve dhe një qetësimi të situatës në spitalet europiane, tashmë jemi zyrtarisht në valën e radhës....

Europa, një vit më pas…

Ka kaluar një vit që kur Europa u gjend përballë kufizimeve më të ashpra të vendosura ndaj perëndimit që nga Lufta e Dytë Botërore....

Çfarë do të bëjë Italia me ata që e kanë kaluar...

Ministria e Shëndetësisë në Itali i ka hapur rrugë mundësisë së dhënies së vetëm një doze vaksine anti-Covid për ata që e kanë kaluar...

Gjermania rritet në fundin e vitit 2020. Eksportet dhe ndërtimi nxisin...

Eksportet e forta dhe aktiviteti i qëndrueshëm i ndërtimit, kanë nxitur ekonominë gjermane në tremujorin e katër 2020, sipas zyrës Federale të Statistikave, që...

Alarmi varianteve Covid-19 mbërrin edhe në Itali – 3 qytete i...

Urdhëresa e re e Ministrit të Shëndetësisë, Roberto Speranza, bazuar në të dhënat dhe indikacionet e Dhomës së Kontrollit, do të hyjë në fuqi...

Rritja e shifrave nga virusi, merret vendimi urgjent për këtë shtet

Ministria italiane e Shëndetësisë njoftoi sot një forcim të masave në tre rajone për të luftuar epideminë COVID-19. “Rajoni i Campania-s, që përfshin Napolin, Emilia-Romagna-n...

Macron i bën thirrje Europës dhe SHBA-ve: Dërgoni 4-5% të vaksinave...

Presidenti francez Emmanuel Macron u ka bërë thirrje Europës dhe SHBA-ve të dërgojnë urgjentisht deri në 5% të furnizimeve të tyre të vaksinave koronavirus...
SiteLock