Saturday, March 25, 2023
Home Tags Euro2020

Tag: euro2020

Eriksen ka zemër të madhe, dhuron shumën e majme për fëmijët...

Të ndërtojmë një qendër për të rinjtë me aftësi të kufizuara fizike dhe mendore. Kjo ishte ideja e një grupi prindërsh nga Middelfart, të...

Sauthgejt e pranon: Humbja e finales me Italinë do të na...

Trajneri i kombëtares së “Tre Luanëve” thotë se skuadra e tij bëri atë që nuk ishte bërë në 50 vjet, por i dha meritat...

FOTO/ Pas 53 vitesh trofeu i Europianit është në Romë. Me...

Kampionët e Evropës kanë mbërritur në Itali, duke sjellë në Romë pas 53 vitesh trofeun e mbretit të Europës.  Fluturimi i ardhur nga Londra...

Trofeu shkon në Romë/ Italia mbret i Europës

Italia mundi me 11-metërsha Anglinë, me Gigio Donnarumma heroin e finales që u zgjidh vetëm pas goditjes së penalltive, ku anglezët humbën 3 të...

Euro 2020: Von der Leyen në pritje të fitores së Italisë

Zemra e presidentes së Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, është me ekipin blu. “Në finalen e së dielës të Euro 2020 midis Italisë dhe...

“Wembley” i gjithi anglez të dielën, por gjithë Europa bën tifo...

Europa do të bëjë tifo për Italinë në finale e Euro 2020. Do ta bëjë, sepse Brexit është ende një plagë e hapur për...

Finalja e Euro 2020, Conte e skanon: Si dhe pse Italia...

Antonio Conte ka analizuar në Gazzetta Dello Sport Italinë dhe Anglinë para finales së madhe të EURO 2020, që luhet të dielën prej orës 21:00. “Italia e...

Itali kujdes! Anglia në finale ka në favor erën (politike)!

E ndërsa në mediat angelze ka shpërthyer euforia për arritjen më në fund të Tre Luanëve në një finale Europiane, me tituj nga më...

Formacionet: Southgate lë në stol yllin e Man United, zbulohet rreshtimet...

Angli-Danimarkë do të jetë gjysmëfinalja e dytë që do të luhet mbrëmjen e sotme në EURO 2020. Sfida do të startojë në orën 21:00, në...

Shqiptari përplas motorin me dy pasagjerë, momenti i aksidentit të rëndë...

Italia ka shpërthyer në festë pasi mundi që të kalonte në finalen e Euro 2020. Tifozët në Cuneo festuan pas përfundimit të ndeshjes duke...
SiteLock