Saturday, March 25, 2023
Home Tags Euro 2020

Tag: euro 2020

Kielini e ndali Saka me “mallkimin Kiricocho” te penalltia, jo Donaruma

Kapiteni i Italisë, Xhorxho Kileni, ishte thelbësor në fushë, duke nxjerrë jashtë loje kampionë kalibri si Lukaku dhe Kejn, por edhe jashtë fushe, duke...

Anglezët nisin peticion që finalja e Euro 2020 të luhet përsëri

Tifozët anglezë të dëshpëruar kanë nisur peticion që të zhvillohet sërish finalja ndaj Italisë, ngase mendojnë se qendërmbrojtësi Giorgio Chiellini duhej ndëshkuar me të...

Formacioni më i mirë i Evropianit sipas UEFA-s dhe lojtarët që...

Pas përfundimit të Euro 2020, UEFA ka publikuar më të mirët e Euro 2020, ose më saktë edhe formacioni top 11, ku është edhe...

Lojtarët më të shpejtë në “Euro 2020”

Sipas statistikave të publikuara nga Wolksvagen Mobility, lojtarët më të shpejtë të Kampionatit Evropian “Euro 2020” nuk janë ata që jemi mësuar të shohim...

Mourinjo këshillon anglezët: Mos këndoni para kohë, finalen e vendos mesfusha

Zhoze Mourinjo, një njeri që e njeh mjaft mirë ambientin futbollistik anglez, pasi ka punuar për shumë vite në Premier Ligë, ka një këshillë...

“Frikë” tek Italia, pozitiv një gazetar që ndiqte grumbullimin, izolohen të...

Dy ditë nga finalja e Euro 2020, në Kombëtaren Italiane janë të shqetësuar për mundësinë e një infektimi të mundshëm me Covid. Një gazetar i...

Euro 2020: Historia e pozicionit jashtë loje dhe debatet mbi shfuqizimin...

Nga Adam Powley “The Conversation” Në ndeshjen e saj të parë në “Euro 2020”, Franca mundi 1-0 Gjermaninë. Ekipi francez fitoi falë një autogoli të mbrojtësit...

Dritan Shakohoxha i jep fundit komentit të ndeshjeve, finalja e Euro...

Komentatori i njohur i ndeshjeve të futbollit do tërhiqet nga ushtrimi i këtij profesioni të cilin e ka bërë për vite me radhë. Sfida e...

Gjysmëfinalja e dytë e EURO 2020/ Anglia për historinë ndaj Danimarkës,...

Italia mbrëmë u bë finalistja e parë e EURO 2020 dhe sonte do të mësojë me kë do të përballet. Prej orës 21:00, Anglia...

Italia në finalen e EURO 2020, reagimet e pas sfidës! Mancini...

Italia më pak spektakolare e turneut siguroi kalimin për në finalen e Euro 2020. Të kaltrit arritën finalen e katërt të një kampionati evropian...
SiteLock