Saturday, March 25, 2023
Home Tags Estoni

Tag: estoni

Ministri Peleshi në Letoni, takon homologun e tij: Do të vijojmë...

Pas vizitës zyrtare në Estoni, ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me ftesë të homologut të tij Artis Pabriks, vijoi vizitën në Letoni. Dy delegacionet zhvilluan...

“Trombozë dhe mpiksje gjaku”, disa shtete europiane pezullojnë vaksinën e AstraZeneca

Danimarka pezulloi për dy javë përdorimin e vaksinës anti-covid, të zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit dhe AstraZeneca. Kjo vjen teksa autoritetet po hetojnë raportimet...

Nuk ka ndodhur kurrë më parë, trajneri zëvendëson lojtarin që në...

Trajneri i skuadrës Kalju në Estoni ka zëvendësuar një lojtar që në sekondën e 13 të ndeshjes. Menjëherë sapo topi doli jashtë, ai bëri zëvendësimin. Në...

Filmi “Familja” udhëton në Tallinn të Estonisë

Filmi debutues me skenar dhe regji nga Durim Kryeziu dhe me producent Bardhyl Bejtullahun është një ndër filmat e përzgjedhur Just Film Works in...
SiteLock